ویزای کاری نروژ و مهاجرت کاری نروژ


افراد بسیاری همواره مایل هستند که ویزای کاری نروژ را دریافت کنند و برای زندگی و کار به نروژ مراجعت کنند و همواره این سوال را  می پرسند که آیا امکان دریافت ویزای کاری نروژ وجود دارد و برای دریافت ویزای کاری باید چه مدارکی ارائه گردد ؟

اولین موردی که باید گفته شود این است که برای اخذ ویزای کار باید به عنوان یکی از دو حالت زیر اقدام کنید. میتوانید به عنوان نیروی ماهر کار skilled worker و یا نیروی متخصص specialist  اقدام نمایید.
این دو حالت تفاوتهایی با هم دارند ولی عمده تفاوت آنها میزان حقوقی است که کارفرما برای کار شخص تعیین مینماید. شخصی که به عنوان شخص متخصص جذب کار میشود سالیانه حداقل 500000 کرون نروژ دریافتی دارند. این مطلب در لینک زیر توضیح داده شده است که میتوانید برای مطالعه بیشتر بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید.

مهاجرت به نروژ از طریق تخصص
وقتی شما قصد دارید که جهت ویزای کاری نروژ اقدام نمایید، ابتدا باید یک کارفرما در نروژ پیشنهاد شغلی را به شما داده باشد و از شما به عنوان نیروی ماهر کاری و یا نیروی متخصص دعوت به عمل آورده باشد و مدارک لازم در این مورد را نیز به اداره مهاجرت نروژ ارسال کرده باشد، تا بتواند مجوزهای لازم را دریافت کند.
منظور از مجوز لازم این است که اداره مهاجرت را قانع کرده باشد که ابتدا این شغل را در داخل نروژ و سپس در اتحادیه اروپا آگهی کرده است و موفق نشده است نیروی کاری مناسب شغل را بیابد و یا هیچ کسی از داخل نروژ و یا از اتحادیه اروپا قادر به انجام وظایف آن شغل نمیباشد، که در این صورت اداره مهاجرت مجوز لازم را صادر مینماید.
پس از صادر شدن مجوز لازم شخص باید مدارک هویتی و مدارک تحصیلی و مدارک سابقه کاری و همینطور مدارک هویتی همراهان خود را به سفارت ارائه نماید تا ویزای کاری وی صادر شود.
همینطور که به نظر میرسد اخذ ویزای کاری دشوار میباشد به این علت که به آسانی نمیتوان کارفرمایی را در نروژ یافت که برای شغل مورد نظرش شخصی را خارج از اتحادیه اروپا در نظر بگیرد
شاید بهترین راه  اخذ ویزای کاری این است که ابتدا شخص با روش دیگری مانند تحصیل وارد نروژ شود و سپس به اخذ ویزای کاری مبادرت نماید.
در صورتیکه در مورد اخذ ویزای کاری نروژ و همینطور روشهای مهاجرت به نروژ نیازمند اطلاعاتی میباشید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.