مهاجرت به نروژ از طریق تخصص


بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به نروژ را دارند همواره این سوال برای آنان مطرح است که آیا افرادی که در یک رشته خاص تخصصی دارند میتوانند به نروژ مهاجرت نمایند ؟ و همینطور آیا میتوانند اقامت دائم نروژ را دریافت نمایند.

برای جواب این سوال ابتدا باید تعریف فرد متخصص را بدانیم .
فرد متخصص یا نیروی کار متخصص که اطلاحا به آن (Specialist ) گفته میشود به شخصی میگویند که درآمد سالیانه وی از محل کارش در نروژ حداقل 500000 کرون نروژی در سال باشد. در این صورت یک گواهی مالیاتی توسط کارفرما برای شخص صادر میشود.
بنابراین فردی میتواند به عنوان فرد متخصص به نروژ مهاجرت نماید که شغلی را بیابد که کارفرمای آن شغل حقوقی معادل با 500000 کرون نروژی را در سال بابت کارمزد به آن شخص پرداخت نماید. در این صورت شخص میتواند به عنوان فرد متخصص و با ویزای کاری به نروژ مهاجرت نماید و در نروژ به کار و زندگی مشغول باشد.
متخصصینی که در نروژ به مدت سه سال زندگی و کار کرده باشند با ارائه مستنداتی میتوانند درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت نروژ ارائه نمایند. و لازم به ذکر است که گواهی مالیاتی که توسط کارفرما برای شخص صادر میشود جزو مهمترین مدارکی است که باید به اداره مهاجرت ارائه شود. در کنار این مدرک ،مدارک دیگری مانند مدارک هویتی و مدارک مربوط به تمدید ویزا نیز باید به اداره مهاجرت تسلیم شود. بعد از ارائه مدارک و باز کردن پرونده اقامتی در اداره مهاجرت نروژ، پروسه بررسی پرونده در حدود یک سال به طول میانجامد ولی نهایتا در صورت کامل بودن پرونده شخص میتواند اقامت دائم نروژ را دریافت نماید و بعد از گذشت 7 یا 8 ماه برای دریافت پاسپورت نروژی خود اقدام نماید.
لازم به ذکر است که نیروی کاری متخصص با نیروی کاری ماهر متفاوت میباشد که در مقاله ای دیگر به بررسی این موضوع پرداخته شده است. برای مطالعه بیشتر در این زمینه میتوانید بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید تا مطلب مورد نظر را مطالعه بفرمایید.
اخذ اقامت نروژ از طریق کار
برای اطلاعات بیشتر در این مورد و همینطور راه های مهاجرت به نروژ میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان استفاده نمایید.