چگونه مهاجرت کنیم؟


مهاجرت چیست ؟ چگونه و به چه روشی میتوان مهاجرت کرد؟ مهاجرت به چه کشورهایی مناسب است ؟ آیا با مهاجرت میتوان در کشور مقصد حقوق بیشتری به دست آورد؟ چگونه با کمترین هزینه مهاجرت کنیم ؟
این سوالات معمولا سوالاتی هست که ذهن افرادی که قصد دارند مهاجرت نمایند را به خود اختصاص داده است . در این نوشتار سعی شده است که به این سوالات پاسخ داده شود.
در ابتدا باید تعریفی مختصر از مهاجرت داشته باشیم . به طور کلی میتوان گفت مهاجرت جابه جایی از یک مکان به مکان دیگری است ولی اکنون به طور عموم مهاجرت شخص را از یک کشور و سکنی گزیدن و زندگی کردن شخص در کشور دیگر را مهاجرت گویند. که البته مهاجرت علل متفاوتی دارد که در مقاله ای دیگر به این موضوع پرداخته شده است.
روشهای مختلفی برای مهاجرت وجود دارد که اصلی ترین روشهای مهاجرت عبارتند از : مهاجرت از طریق ازدواج ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق تحصیل، و در نهایت مهاجرت از طریق خویشان و اقوام . این چند روش روشهای عمومی مهاجرت میباشند که البته در هر کدام از این روشها شخص باید شرایط خاصی را داشته باشد.
برای برخی از افراد این سوال وجود دارد که کدام کشورها برای مهاجرت مناسب هستند؟ باید بگوییم که برخی از کشورها اصطلاحا کشورهای مهاجر پذیری هستند مانند کشورهای آمریکا ، کانادا، استرالیا، نیوزلند . جمعیت این کشورها با مهاجرت افراد مختلف از نقاط مختلف جهان تشکیل شده است .
برخی دیگر از کشورهای هم فرهنگ چند ملیتی دارند به این مفهوم که به راحتی افراد مهاجر را میپذیرند مانند کشور انگلستان.
به طور کلی میتوان گفت که کشورهای این چنینی شرایط بهتری برای مهاجرت دارند. یکی دیگر از فاکتورهایی که در انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت اهمیت دارد، سطح رفاه اجتماعی کشور مقصد میباشد و همینطور امکان تحصیل بهتر و یافتن کار بهتر میباشد.
شرایط مهاجرت برای کشورهای مختلف متفاوت است و هر شخصی با توجه به شرایط و فاکتورهایی که دارا میباشد باید یکی از کشورهای مناسب را برای مهاجرت برگزیند.
پیشنهاد میشود چنانچه قصد مهاجرت دارید با آگاهی کامل و به صورت واقع گرایانه تمامی شرایط و راه های موجود را بررسی کنید تا بتوانید طریق مناسب خود را بیابید . چه بسا در امر مهاجرت راه های غیر قانونی ممکن است باعث خطرات جدی برای شما باشد و یا انتخاب روش نامناسب باعث به اتلاف رفتن وقت و هزینه شما گردد.
مشاورین موسسه بین المللی راد با مشاوره رایگان تلفنی شما را در این مهم یاری میکنند .