معرفی شهر اسلو نروژ


در این نوشتار قصد داریم در مورد شهر اسلو اطلاعاتی را ارائه نماییم. در ابتدا باید بگوییم که اسلو پایتخت کشور نروژ میباشد ونروژ کشوری است در شمال اروپا میباشد.

نروژ 385207 کیلومتر مربع وسعت دارد و جمعیت آن بالغ بر 5109059 نفر می‌باشد. کشور نروژ از شرق دارای یک مرزطولانی با سوئد بوده و همچنین از شمال شرق با فنلاند هم‌مرز است. سواحل نروژ طولانی است و به اقیانوس اطلس و دریای نروژ متصل است.


جمعیت اسلو:

منطقه کلانشهری اسلو در سال ۲۰۱۰ جمعیتی برابر با 1422442نفر داشت . رشد جمعیت در اسلو سالانه دو درصد است که با این ترتیب، بالاترین رشد جمعیت را در میان شهرهای اروپا دارد. این میزان رشد در نتیجه مهاجرت خارجیان به این شهر است و درصد نروژی‌تباران در اسلو رو به کاهش دارد.


اقتصاد :

اسلو مرکز اقتصادی و دولتی نروژ است. شهر اسلو همچنین مرکز تجارت، بانکداری، صنعت و حمل و نقل نروژ است. اسلو یک مرکز مهم برای صنایع دریایی و تجارت دریایی در اروپا است.
در سال 2018، اسلو یکی از ده شهر برتر برای زندگی نام گرفت . بر اساس «گزارش جهانی شادترین کشورها در سال 2017» این نظرسنجی 155 کشور در جهان را مورد بررسی قرار داده است.مردم نروژ شادترین مردم جهان هستند و دانمارکی ها در رده دوم قرار گرفته اند.


فرهنگ:


اسلو دارای جاذبه های فرهنگی زیادی است که شامل چندین ساختمان شامل آثار هنری از ادوارد منچ و دیگر هنرمندان بین المللی و همچنین هنرمندان نروژی است. چندین نویسندۀ مشهور دنیا یا در اسلو متولد شده یا متولد شده اند. مثلا Knut Hamsun و هنریک ایبسن. دولت اخیرا مقدار زیادی پول در تاسیسات فرهنگی، امکانات، ساختمان ها و جشنواره های شهر اسلو سرمایه گذاری کرده است.
فستیوال موسیقی کلیسای بین المللی اسلو از سال 2000 به طور سالیانه برگزار می شود. جشنواره موسیقی جهانی اسلو، افرادی که در کشور خود ستاره هستند،می توانند اجرا داشته باشند. جشنواره موسیقی اسلو در ماه اوت هر ساله برگزار می شود .
به دلیل آب و هوای سرد و نزدیکی به جنگل های بزرگ در نزدیکی شهر، اسکی یک فعالیت تفریحی محبوب در اسلو است. تریووان بهترین تپه برای اسکی در نروژ است.


مراکز علمی:


دانشگاه اسلو (برنامه های کارشناسی، فارغ التحصیل و دکترای در اکثر زمینه ها.)
دانشکده علوم کاربردی دانشگاه اسلو و اوکرسو، کالج دانشگاه سابق اسلو. تمرکز بر برنامه های دوره ی حرفه ای 3-4 ساله است.
مدرسه بازرگانی نروژی( به طور عمده مدیریت اقتصادی و تجاری است.)
دانشکده فن آوری اطلاعات نروژی
Westerdals مدرسه هنر، ارتباط و فناوری Oslo
دانشکده معماری و طراحی اسلو
دانشکده علوم ورزشی نروژی
همه از مراکز عالی اموزشی اسلو در نروژ است.


برای اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل و کار در نروژ و اخذ ویزای کاری و ویزای تحصیلی ( ویزای دانشجویی ) و هم چنین معرفی دانشگاه های نروژ به مطالبی که در این زمینه در سایت موسسه بین المللی راد وجود دارد میتوانید مراجعه بفرمایید.