15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

دانشگاه کمبریج انگلیس


تحصیل در دانشگاه های کشور انگلیس و اخذ ویزای تحصیلی انگلیس، در هر سال دانشجویان بسیاری را از کشورهای مختلف وارد این کشور میکند؛ گرفتن پذیرش از دانشگاه های برتر انگلیس، هدف و مقصد بسیاری از دانشجویان با انگیزه و نخبه در سراسر دنیا میباشد.

انگلیس کشوری انگلیسی زبان و از پیشرفته ترین و قوی ترین کشورهای دنیا میباشد و بسیاری از بزرگترین و بهترین دانشگاه های دنیا را در خود جای داده است؛ دانشگاه هایی چون دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد، ادینبورد، کینگز کالج، شفیلد که جزو 20 دانشگاه برتر دنیا هستند در انگلستان واقع شده اند. هم چنین اخذ اقامت کشور انگلیس برای بسیاری از افراد با گرفتن ویزای کاری انگلیس، ویزای توریستی و راه های دیگر هر ساله مهاجران بسیاری را به کشور انگلیس راهی میکند.
انگلیس نظام آموزشی بسیار قوی دارد و تحصیل در مقاطع دانشگاهی و حتی در مقاطع پیش از دانشگاه برای تحصیل در دبیرستان ها و مدرسه ها و کالج های انگلیس، طرفداران بسیاری دارد و کالج ها و دانشگاه های انگلیس هر ساله دانش آموزان و دانشجویان خارجی بسیاری را به خود جذب میکنند. دانشگاه کمبریج در رودخانه کمبریج در سال 1209 تأسیس شده است. بدین ترتیب دانشگاه کمبریج یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است. کمبریج شهری دانشگاهی است و بیشتر ساکنین آن دانشجویان خارجی ساکن در انگلیس میباشند. دانشگاه کمبریج ثروتمندترین دانشگاه اروپا میباشد و هر ساله این دانشگاه هزینه بسیار زیادی را برای مدرن سازی و به روزرسانی امکاناتش انجام میدهد. بیشتر دارایی دانشگاه کمبریج از دریافت کمک هزینه های تحقیقاتی تأمین میشود دانشگاه کمبریج، 114 دانشگاه دارد و کتابخانه مرکزی دانشگاه کمبریج، یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی جهان است که به تنهایی حدود 8 میلیون جلد کتاب دارد. تاکنون حدود 90 برنده جایزه نوبل از فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند. محققان مشهوری چون چارلز داروین، نیوتن، استفان هاوکینگ، جان میلتون، لرد بایرون و فرانسیس بیکن ؛ همگی از فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند.
دانشگاه کمبریج جز 4 دانشگاه برتر جهان میباشد. معمولاً دانشگاه کمبریج در رتبه بندی QS طی سال های مختلف دومین، سومین و یا چهارمین دانشگاه برتر جهان بوده است. هم چنین دانشگاه کمبریج در رتبه بندی مجله تایمز طی چند سال به عنوان بهترین دانشگاه جهان شناخته شده است. تحصیل در دانشگاه کمبریج آرزوی بسیاری از دانشجوهای نخبه در سراسر دنیا میباشد؛ اخذ پذیرش از این دانشگاه در حقیقت برای دانشجویان نخبه و با رزومه قوی امکان پذیر است که البته باز هم هزینه تحصیل در این دانشگاه بالا میباشد. برای تحصیل در دانشگاه کمبریج، شخص متقاضی ابتدا در دوره A Level در انگلیس پذیرش بگیرد، دوره A level که یک دوره یک و نیم الی دو ساله میباشد و فرد برای تحصیل در دانشگاه های برتر انگلیس از جمله دانشگاه کمبریج، باید نمره ای عالی از آزمون نهایی این دوره گرفته باشد.


شرایط تحصیل در دانشگاه کمبریج انگلیس


همانطور که ذکر شد، کمبریج جزو 4 دانشگاه برتر دنیا است و بنابراین، گرفتن پذیرش از دانشگاه کمبریج نیازمند این است که شخص واقعاً شخصی نخبه و سرآمد در رشته خود باشد و رزومه ای قوی داشته باشد که سوابق تحقیقاتی وپژوهشی شخص در آن محرز باشد. هم چنین دانشگاه کمبریج برای نخبه ترین این دانشجویان نخبه بورس هاو کمک هزینه هایی نیز اختصاص میدهد.


شهریه تحصیل دانشگاه کمبریج


همانطور که ذکر شد، دانشگاه کمبریج شهریه تحصیلی بالایی دارد؛ شهریه تحصیل این دانشگاه بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت میباشد؛ میانگین هزینه تحصیل در این دانشگاه را میتوان بین 20 تا 40 هزار پوند در هر سال دانست.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در انگلیس، کار در انگلیس، سرمایه گذاری در انگلیس و دیگر راه ها مهاجرت به انگلیس میتوانید با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.