دانشگاه منچستر انگلستان


تحصیل در انگستان بعد از گزینه تحصیل در امریکا پرمتقاضی ترین گزینه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور برای دانشجویان کشورهای مختلف میباشد.

در واقع گرفتن ویزای تحصیلی انگلیس و امکان تحصیل در دانشگاه ها و مدارس و کالج های انگلیس در هر سال افراد بسیاری را از کشورهای مختلف وارد انگلیس میکند. انگلیس برخی از بهترین دانشگاه های دنیا را در خود جای داده است که بعضی از آن ها جزو ده دانشگاه برتر دنیا هستند؛ دانشگاه آکسفورد، دانشگاه منچستر، دانشگاه کینگستون از دانشگاه های برتر انگلیس میباشد. هم چنین انگلستان جزو کشورهایی است که کالج ها و مدارس بسیاری را برای تحصیل دانش آموزان خارجی در نظر گرفته است .

Manchester Museum


دانشگاه منچستر انگلیس یکی از برترین دانشگاه های انگلیس میباشد که در سال 1829 تأسیس شده است. دانشگاه منچستر در شهر منچستر انگلیس واقع شده است. شهر منچستر در شمال غربی بریتانیا واقع شده است و دومین شهر بزرگ انگلیس محسوب میشود. دانشگاه منچستر بعد از دانشگاه های آکسفورد، کمبریج، کالج لندن و امپریال کالج لندن ، پنجمین دانشگاه برتر انگلیس میباشد. بر اساس رتبه بندی سازمان QS، داتشگاه منچستر معمولاً رتبه 29 را در بین برترین دانشگاه های جهان داشته است. طبق گزارشات و تحقیقات انجام شده، 94 درصد از دانشجویان دانشگاه منچستر بعد از فراغت از تحصیل از این دانشگاه مشغول به فعالیت های علمی و شغلی بوده اند.

هم چنین 25 نفر از برندگان جایزه نوبل جزو فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند. دانشگاه منچستر جزو مثلث طلایی دانشگاه های های انگلستان در زمینه تحقیق و پژوهش به همراه دانشگاه های آکسفورد و کمبریج میباشد. به طور کلی دانشگاه منچستر در زمینه کیفیت تحقیقات انجام شده و استاندرادهای پژوهشی در زمره بهترین دانشگاه های دنیا محسوب میشود. هم چنین دانشگاه منچستر در زمینه پذیرش دانشجویان خارجی و به طور کلی تقاضیان پذیرش، محبوب ترین دانشگاه انگلستان بوده است. دانشگاه منچستر از دانشگاه هایی است که، بیشترین میزان ارسال مقاله را در انگلستان داشته است. تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه از 160 کشور مختلف دنیا بیشتر از سایر دانشگاه های انگلیس میباشد. کتابخانه دانشگاه منچستر جزو یکی از 5 کتابخانه ملی پژوهشی میباشد که دارای حدود 3 میلیون نسخه چاپی و حدود 500 هزار کتاب االکترونیکی میباشد.


هزینه تحصیل در دانشگاه منچستر


هزینه تحصیل در دانشگاه منچستر در رشته ها و مقاطع مختلف تا حدودی متفاوت میباشد، اما میانگین هزینه تحصیل در این دانشگاه را باید بین 18 تا 24 هزار پوند در هر سال برای دانشجویان خارجی دانست.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در انگلستان، کار در انگلستان و اخذ اقامت انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی و کانادا واسترالیا با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.