هزینه زندگی و تحصیل در ایسلند


وقتی که شما قصد دارید به یک کشور خارجی مهاجرت نمایید علاقه مند هستید که درباره مخارج زندگی در آن کشور آگاه شوید ما در این مقاله قصد داریم که درباره تحصیل در کشور ایسلند ،کار در کشور ایسلند و اقامت در کشور ایسلند برای شما توضیحاتی را ارئه دهیم 


هزینه زندگی در کشور ایسلند در حدود 1050 دلار و 970 یورو است که نسبت به هزینه زندگی در کشور های اروپایی مثل سوئد که حدود 1100 یورو و دانمارک که حدود 1000 یورو میباشد، کمتر است.
اجاره یک خانه در کشور ایسلند با یک اتاق خواب حدود 990 دلار است و متوسط حقوق در ماه برای یک شهروند ایسلندی حدود 3160 دلار می باشد البته بهتر است بدانید که کشور ایسلند مثل بقیه کشورهای اسکاندیناوی مالیات بالای از شهروندان خود دریافت می کند که مبلغ مالیات دریافتی در کشور ایسلند حدود 37 درصد می باشد.


هزینه ثبت نام در دانشگاه در کشور ایسلند 


شهروندان کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) / انجمن تجارت آزاد اروپا (EFTA) (غیر از جزایر فارو و گرینلند) ملزم به پرداخت ۵۰ یورو (۸۰۰۰ کرونا) هزینه برای رسیدگی و بررسی درخواست خود می باشند. این هزینه به عنوان بخشی از فرایند درخواست آنلاین اخذ می شود و فقط با استفاده از کارت اعتباری، ویزا یا مسترکارت قابل پرداخت است. هزینه رسیدگی و بررسی درخواست قابل استرداد نیست.
اگر قصد تحصیل در دانشگاه های غیر دولتی را در کشور ایسلند دارید باید بدانید حداقل بودجه لازم برای زندگی یک نفر در شهر ریکیاویک ۱۸۰۵۵۰ کرون در هر ماه است. با این حال این پول لزوما تمام هزینه های زندگی را شامل نمی شود که تا حد زیادی بسته به عادات زندگی و هزینه های شخص متغیر است.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی تحصیل در ایسلند ، هزینه های زندگی در ایسلند ، کار در ایسلند و مطالب مرتبط می توانید با مشاورین ما در موسسه بین الملی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره ببرید.