15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

معرفی دانشگاه های برتر انگلستان


کیفیت سیستم آموزشی انگلستان به عنوان بهترین سیستم شناخته شده است و بسیاری از کشورها دوست دارند از نظام آموزشی بریتانیا پیروی کنند. همچنین دولت انگلستان هر ساله از دانشجویان بین المللی به منظور ادامه تحصیل استقبال می کند.

 

 


از مزایا و دلایل بسیار حائز اهمیت در خصوص تحصیل در بریتانیا می توان به این نکات اشاره کرد که این کشور مهد زبان انگلیسی می باشد بنابراین برای رشد مهارت زبان انگلیسی دانشجویان می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد، همچنین مدت زمان تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی نسبت به سایرکشورها کوتاه تر بوده به طوری که مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی یک دوره ی سه ساله و مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی یک تا یک و نیم ساله می باشد به همین علت تحصیل در بریتانیا می تواند از نظر مالی نیز تا حدودی مقرون به صرفه باشد. در این مطلب به معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر این کشور به منظور آشنایی هر چه بیشتر متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور می پردازیم.


دانشگاه آکسفورد


یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های جهان دانشگاه آکسفورد می باشد که قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان در دنیا به شمار می رود.استانداردهای ورودی این دانشگاه بسیار بالا و شرایط پذیرش نیز بسیار رقابتی است.

دانشگاه آکسفورد بیش از 100 کتابخانه دارد که معروفترین آنها کتابخانه بادلین می باشد. این دانشگاه همچنین دارای تعدادی موزه، ازجمله موزه ی تاریخ طبیعی آکسفورد و موزه ی تاریخ علوم می باشد.
بیش از 30 رهبر جهان، 27 نخست وزیر بریتانیا، 29 برنده جایزه ی نوبل و 160 مدال آور المپیک در این دانشگاه تحصیل کرده اند.
دانشگاه آکسفورد دارای 38 دانشکده است و رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شود عبارتند از:
شیمی، فلسفه، پزشکی، حقوق، زبان، ریاضیات، اقتصاد و مدیریت، موسیقی، مهندسی
در خصوص هزینه ی تحصیل همچنین باید به این نکته اشاره کرد که بسته به مقطع و نوع رشته ی تحصیلی هزینه ها از 25 تا 35 هزار پوند در سال متغیر است.

axford


دانشگاه کمبریج


همانند آکسفورد دانشگاه کمبریج نیز یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های انگلستان می باشد. همچنین دانشگاه کمبریج ثروتمندترین دانشگاه در اروپاست و درآمد این دانشگاه توسط دولت انگلیس برای امور آموزشی و تحقیقات علمی به دانشگاه داده می شود.
دانشگاه کمبریج دارای بیش از 18 هزار دانشجو و 9 هزار کارمند است و حدود 31 کالج دارد که قدمت بعضی از آنها به قرن سیزده برمی گردد. همچنین این دانشگاه به دلیل برتری در مبحث ریاضیات بسیار شناخته شده است و بسیاری از معروف ترین دانشمندان بریتانیا در این دانشگاه تحصیل کرده اند.
شرایط پذیرش این دانشگاه نیز بسیار رقابتی است و این دانشگاه دارای 31 دانشکده و 105 موسسه و دپارتمان آموزشی است. تعدادی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:
الهیات، مهندسی، حقوق، روانپزشکی، موسیقی، اقتصاد، مدیریت و بازرگانی، زبان انگلیسی، مهندسی، زیست شناسی و ....
هزینه ی تحصیل دانشگاه کمبریج نیز به نسبت مقطع تحصیلی و رشته ی شخص متغیر است و حدود شهریه تحصیل در دانشگاه کمبریج بین 20 تا 30 هزار پوند می باشد.

کمبریج


کالج امپریال لندن


کالج امپریال لندن به طور مداوم در میان بهترین دانشگاه های جهان در زمینه هایی همچون پزشکی، علوم، تجارت، مهندسی و تکنولوژی به حساب می آید.کالج امپریال لندن در حال حاضر دارای 18 هزار دانشجو است که از این تعداد 52 درصد را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و دانشجویان از 120 ملیت مختلف در این کالج حضور دارند.
تعدادی از دانشکده های کالج سلطنتی لندن عبارتند از:
دانشکده علوم زیستی، دانشکده مهندسی و تکنولوژی، دانشکده مهندسی شیمی، دانشکده مهندسی عمران، دانشکده ریاضیات و آمار، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده علوم کامپیوتر و ...
هزینه تحصیل این دانشگاه برای دانشجویان خارجی بسته به مقطع تحصیلی و رشته ی شخص از 27 تا 30 هزار پوند متغیر است.

brand strategy imperial college london


کالج دانشگاهی لندن UCL


کالج دانشگاهی لندن دانشگاهی دولتی در بریتانیاست که پردیس اصلی آن در منطقه بلومبزی لندن واقع شده است و زمان تاسیس این دانشگاه سال 1826 می باشد.
این دانشگاه در سال 2017 به عنوان هفتمین دانشگاه برتر دنیا شناخته شده و حدود 40 درصد از دانشجویان این دانشگاه از از کشورهای مختلف هستند.
تعدادی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:
دانشکده پزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده مهندسی، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده علوم زیستی، دانشکده علوم ریاضی و فیزیک و ...
همچنین این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه های انگلستان بورسیه و کمک هزینه های بیشتری برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است.
هزینه تحصیل در این دانشگاه به طور متوسط سالیانه بین 17 تا 25 هزار پوند درسال می باشد.

university college london


برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص اخذ ویزای تحصیلی انگلیس و آشنایی از شرایط پذیرش دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تخصصی بهره مند شوید.