15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

معرفی دانشگاه های برتر فرانسه


سیستم آموزشی کشور فرانسه یکی از با کیفیت ترین و معتبرترین سیستم های آموزشی می باشد و امکان تحصیل رایگان در این کشور باعث شده تا فرانسه یکی از مقاصد انتخابی دانشجویان برای ادامه تحصیل باشد.


از دلایل دیگر که باعث جذب دانشجویان به ادامه تحصیل در کشور فرانسه می شود این است که هزینه زندگی در این کشور نیز در مقایسه با ایالت متحده بسیار به صرفه است.
تحصیل در کشور فرانسه به زبان انگلیسی و فرانسه امکان پذیر است اما افرادی که در این کشور درس خوانده اند بر این باورند که دانستن زبان فرانسه از مهمترین نیازها برای تحصیل در این کشور است چرا که تعداد رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند محدود هستند و اگر شخص مدرک زبان فرانسه داشته باشد تحصیل در فرانسه به دلیل رایگان بودن هزینه تحصیل می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد.
به همین دلیل بسیاری از افراد و متقاضیان می خواهند با نحوه ی اخذ اقامت تحصیلی کشور فرانسه و دانشگاه های این کشور آشنا شوند از این رو قصد داریم به معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر این کشور بپردازیم.


دانشگاه تحقیقاتی پی اس ال


دانشگاه تحقیقاتی پی اس ال در سال 2010 شکل گرفت. این دانشگاه دارای 25 موسسه آموزش عالی و مراکز تحقیقاتی و دارای 5 موسسه دائمی در سراسر پاریس است.
دانشگاه تحقیقاتی پی اس ال با هدف تبدیل شدن به یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی در جهان تاسیس شده است و در بسیاری از زمینه ها از جمله علوم انسانی و علوم اجتماعی، مهندسی و هنر و ... فعالیت دارد.
از نکات قابل توجه در مورد این دانشگاه این مساله است که پژوهشگران این دانشگاه تا به امروز موفق به دریافت 26 جایزه نوبل در زمینه های پزشکی، ادبیات، اقتصاد، فیزیک، شیمی و روانپزشکی شده ه اند.

psl


دانشگاه ماری کوری فرانسه


دانشگاه ماری کوری فرانسه بزرگتریم موسسه پزشکی و علمی فرانسه است. این دانشگاه پس از فروپاشی دانشگاه قدیمی پاریس در سال 1971 تاسیس شد.
این دانشگاه دارای 120 واحد تحقیقاتی است و در حال حاضر بیش از 30 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که از میزان 20 درصد را دانشجویان بین المللی از سراسر جهان تشکیل می دهند.
دانشگاه ماری کوری دارای 120 آزمایشگاه است که این ازمایشگاه ها توسط بیش از 3هزار محقق پشتیبانی می شود.
تعداد نشریات این دانشگاه در سال به بیش از 8 هزار نشریه می رسد و یکی از اهداف اصلی این نشریات پاسخگویی به مسائل موجود در قرن بیست و یک است.

pc


دانشگاه اکو نرمال سوپریور فرانسه


دانشگاه اکو نرمال فرانسه یکی از موسسات آموزش عالی در پاریس است در سطح بین المللی به خوبی مورد توجه قرار گرفته است و در سال1794 تاسیس شده است.این دانشگاه محیطی دوستانه را برای دانشجویان فرانسوی و بین المللی فراهم کرده است و بسیاری از نخبگان فرانسه از این دانشگاه مدرسه فارغ التحصیل شده اند.
تعدادی از رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند عبارتند از:
اقتصاد و تجارت، حقوق، علوم انسانی، فیزیک، مهندسی مکانیک، مهندسی هوافضا، مهندسی شیمی، فلسفه و الهیات، علوم کامپیوتر، ریاضیات و آمارو...
همچنین ذکر این نکته ضروری است، این دانشگاه یک دانشگاه کوچک است، اما پروسه ی پذیرش در آن بسیار رقابتی است و اغلب دانشجویان باید برای ورود به این دانشگاه ابتدا یک آزمون ورودی بدهند و در مرحله بعد در مصاحبه ی دانشگاه شرکت کنند.

os


برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره چگونگی اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و آشنایی هر چه بیشتر با دانشگاه های مطرح کشور فرانسه می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان در این زمینه بهره مند شوید.