15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

معرفی دانشگاه های برتر ایتالیا


ایتالیا یکی از جذابترین کشورهای اروپا به دلیل سبک زندگی، قدمت و معماری منحصر به فرد می باشد به همین دلیل مقصد انتخابی بسیاری از دانشجویان خارجی به منظور تحصیل می باشد.


دانشگاه های این کشور از رتبه ی علمی مناسبی برخوردار هستند، همچنین از مزایای دیگر تحصیل در ایتالیا می توان به مواردی همچون شهریه مناسب، بورسیه های تحصیلی بسیار خوب بین 2 تا 5 هزار یورو در سال برای دانشجویان خارجی، و امکان تحصیل در رشته های مختلف به زبان انگلیسی اشاره کرد.
همچنین علاوه بر کمک هزینه های دولتی کشور ایتالیا، اگر دانشجویان دارای شرایط تحصیلی ممتاز، ثبت اختراع و یا مقالات بین المللی باشند می توانند در حدود 10 تا 15 هزار یورور در سال کمک هزینه ی تحصیلی دریافت کنند.
با توجه به مطالب ذکر شده بسیاری از افراد قصد دارند از طریق اخذ ویزای تحصیلی برای کشور ایتالیا اقدام کنند، از این رو قصد داریم به معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر و مورد تایید این کشور بپردازیم.


دانشگاه Scuola Superior Sant’ Anna


این دانشگاه یک دانشگاه دولتی ویژه ی علوم کاربردی است. همچنین این دانشگاه دارای آزمون ورودی است و این آزمون، نسبتا دشوار است و اگر فرد متقاضی بتواند نمرات بالا را در این آزمون کسب کند و در دو زبان انگلیسی و ایتالیایی تسلط داشته باشد می تواند به صورت رایگان در این دانشگاه تحصیل کند، اما به دلیل دشوار بودن این آزمون در حال حاضر کمتر از 1000 نفر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
این دانشگاه در زمینه علوم تجربی بسیار فعال است و مدل آموزشی و پژوهشی منحصر به فرد آن دانشجویان و محققان بسیاری را از سراسر ایتالیا و خارج کشور به خود جذب می کند.
از رشته های تحصیلی این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مهندسی صنایع و مهندسی اطلاعات، علوم پزشکی، علوم حقوقی، علوم کشاورزی، علوم سیاسی، علوم تجاری و علوم اقتصادی.

1


دانشگاه بولونیا


این دانشگاه در سال 1088 تاسیس شده است و جزء یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها می باشد. این دانشگاه در رتبه 204 جهانی است و به علت دارا بودن کیفیت بالای آموزش و اساتید برجسته بین المللی از اعتبار ویژه ای برخوردار است.
دانشگاه بولونیا با 85 هزار دانشجو و ارائه بیش از 200 دوره ی آموزشی یک از بزرگترین دانشگاه های ایتالیا می باشد.
این دانشگاه در رشته ی حقوق، جزء دانشگاه های برتر دنیاست و اشخاصی که علاقه مند به تحصیل در این رشته هستند، دانشگاه بولو نیا میتواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد.
از دانشکده ها و رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:
دانشکده مهندسی و معماری، دانشکده اقتصاد، مدیریت و آمار، دانشکده حقوق، دانشکده ادبیات و زبان های خارجی، دانشکده پزشکی، دانشکده روانشناسی و آموزش و پروش.

2


دانشگاه میلان


دانشگاه میلان دانشگاهی دولتی واقع شده در شهر میلان ایتالیا است که زمان تاسیس آن به سال 1924 برمیگردد.
این دانشگاه به دلیل داشتن بیش از 65 هزار دانشجوی در حال تحصیل که از این تعداد حدود 8 هزار دانشجو، دانشجویان بین المللی از سراسر جهان هستند و بیش از 200 هزار پرسنل آموزشی یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپاست.
دانشگاه میلان دارای 9 دانشکده، بیش از 130 رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و 92 دانشکده ی تحقیقاتی و پژوهشی است.
تعدادی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:
دانشکده علوم کشاورزی، دانشکده علوم انسانی، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده علوم سیاسی، اقتصاد و علوم اجتماعی و...

 

4


برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت تحصیلی کشور ایتالیا و نحوه پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تخصصی بهره مند شوید.