دانشگاه های لهستان


تحصیل در لهستان و اخذ ویزای تحصیلی لهستان، به دلیل هزینه پایین تحصیل در لهستان و هم چنین کیفیت بالای تحصیل در دانشگاه های لهستان گزینه مناسبی برای کسانی است که به دنبال اخذ ویزای تحصیلی حوزه شینگن با هزینه تحصیل و هزینه زندگی پایین هستند.

لهستان حدوداٌ 500 دانشگاه دارد. 12 دانشگاه لهستان جزو 150 دانشگاه برتر دنیا میباشند. از بهترین دانشگاه های لهستان میتوان به دانشگاه ورشو، دانشگاه( Jagiellonan UJ) و دانشگاه ووج که یک دانشگاه پزشکی است اشاره کرد.


دانشگاه ورشو( Warsaw)


این دانشگاه در ورشو(پایتخت لهستان) قرار دارد؛ این دانشگاه بزرگترین دانشگاه لهستان است و در رتبه 6 دانشگاه های معتبر اتحادیه اروپا قرار دارد. در حال حاضر 6 هزار دانشجو در دانشکده های مختلف دانشگاه ورشو مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه در میان دو درصد دانشگاه های برتر جهان قرار دارند. اعتبار این دانشگاه، فرصت تحصیل در آن، محیط تحصیلی مناسب، بالاترین کیفیت آموزشی از نقاط قوت این دانشگاه میباشند. داشتن مدرک از دانشگاه ورشو نشان داده که مزیت مهمی برای پیدا کردن کار در این دانشگاه محسوب میشود و نتاج تحقیقات نشان داده که 94 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ورشو بعد از اتمام تحصیل موفق به پیدا کردن کار شده اند. هزینه تحصیل در این دانشگاه را میتوان بین 2 تا 3 هزار یورو در سال دانست.


دانشگاه یاگیلونیا Jagiellonian


دانشگاه جاگیلونیا، دومین دانشگاه برتر لهستان میباشد؛ این دانشگاه در شهر کرکوف لهستان قرار دارد و حدود 5 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در در لهستان و یکی از قدیمی ترین موسسات در اروپا است. لهستانی ها، لیتوانی ها، مجارستانی ها، چک ها، سوئیسی ها، آلمانی ها، انگلیسی، هلندی ها، فرانسوی ها و اسپانیایی ها در این دانشگاه تحصیل کرده اند. دانشمندان معروف مثل نیکلاس کوپرنیک، کارول الزوسکی، و کارول وایتلا از تحصیل کردگان این دانشگاه بودند.


دانشگاه فناوری گدانست


این دانشگاه در میان 50 دانشگاه برتر اروپایی و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های لهستان است. در میان فارغ التحصیلان این دانشگاه مدیران اجرائی شرکت های بزرگ، کارآفرینان بزرگ، سازندگان نام های تجاری شناخته شده قرار دارند .


دانشگاه پزشکی ووج و یا لودز لهستان


این دانشگاه رشته های پزشکی و پیراپزشکی مثل پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری را ارائه میدهد. مدرک پزشکی این دانشگاه در سراسر اروپا شناخته شده است. دانشکده های دانشگاه پزشکی وودج در سال 2002 تأسیس شد که نتیجه آن در آکادمی پزشکی ووج در لهستان در سال 1950، آکادمی پزشکی ارتش ووج در سال 1958 و مجلس لهستان در سال 2002 ایجاد شد؛ بنابراین با توجه به وجود آکادمی پزشکی و آکادمی پزشکی ارتش بیش از 34 هزار پزشک، دندانپزشک، داروسازی و دیگر متخصصان پزشکی از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.


برای دریافت مشاوره از طریق تماس با شماره تلفن های موسسه بین المللی راد میتوانید از مشاوره تخصصی کارشناسان موسسه راد بهره ببرید.