ویزای کاری کشورهای اروپایی


یافتن کار در کشورهای اروپایی و اخذ ویزای کاری و اقامت دائم اروپا از این طریق قطعاً بهترین گزینه برای مهاجرت به خارج از کشور میباشد. اشخاص واجد شرایط با اخذ ویزای کاری اروپا میتوانند موفق به دریافت بلوکارت و یا همان کارت آبی اتحادیه اروپا بشوند.


به طور کلی اخذ ویزای کاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا قوانین مشابهی دارد. بدین تریبت که اخذ ویزای کاری اروپا نیاز به داشتن یک دعوت نامه کاری معتبر از یک شرکت معتبر در آن کشور را دارد. هر کارفرمایی در اتحادیه اروپا ملزم است که فرصت کاری خود را ابتدا به مدت 3 ماه در کشور خود آگهی کند و اگر فردی مناسبی برای آن شغل پیدا نشد، آن نیاز را در اتحادیه اروپا به آگهی میگذارند و اگر باز هم کسی مناسب با ان شغل پیدا نشد، این نیاز در بقیه قاره ها به آگهی گذاشته میشود. بدین ترتیب پیدا کردن از این طریق راه دشواری به نظر میرسد.
بدین ترتیب راه اخذ ویزای کاری و بلوکارت اتحادیه اروپا ورود از طریق ویزای دیگری به نام Job seeker میباشد که شخص مدت 6 ماه فرصت دارد تا در آن کشور دنبال کار بگردد. اگر شخص پیشنهاد کاری مناسب به دست آورد، اقامت او برای 6 ماه دیگر تمدید میشود و موفق به اخذ بلوکارت میگردد.

برای دریافت بلوکارت یا همان کارت آبی اتحادیه اروپا شخص باید واجد شرایط زیر باشد:


- شخص باید فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبر باشد.
- از آن کشور پیشنهاد شغلی معتبر دریافت کرده باشد.
- میزان حقوق تعیین شده برای شغل آینده او حداقل سالی 45 هزار یورو باشد.


مدارک لازم برای اخذ ویزای Job seeker:


مدارک هویتی مثل پاسپورت و شناسنامه
پرینت ساپورت مالی جهت پوشش هزینه زندگی شخص در آن کشور
کلیه مدارک تحصیلی( دانشنامه و ریزنمرات)
مدارک نشان دهنده سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی
رزومه کامل (تحصیلی و کاری)
مدارکی مبنی بر نشان دادن محل اقامت شخص در طول زندگی او در آن کشور
مدرک تسلط به زبان آلمانی و یا انگلیسی( البته در کشورهایی مثل آلمان و یا اتریش زبان انگلیسی نمیتواند کارساز باشد)

بیمه نامه


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کار و تحصیل در اروپا با شماره تلفن های موسسه تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی کارشناسان زبده ما بهره مند شوید.