44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان


کشور ارمنستان در آسیای غربی قرار دارد و با کشورهای ایران ،جمهوری قره باغ، ترکیه و گرجستان همسایه است. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان توسط دانشجویان از سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفته است . پایتخت آن شهر ایروان است زبان رسمی کشور ارمنستان ارمنی میباشد، دانشگاه های عالی و پیشرفته ارمنستان یکی از دلایل محبوبیت تحصیل در رشته های علوم پزشکی برای متقاضیان میباشد.


تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ارمنستان پس از اخذ پذیرش تحصیلی امکان پذیر میباشد. اگر بخواهیم در مورد مزایای تحصیل در ارمنستان مطالبی را بگوییم باید به طور خلاصه به صورت زیر گفته شود.
مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ارمنستان:
 امکان تحصیل و زندگی با هزینه کم نسبت به سایر کشورها
اجازه کار در ارمنستان هم زمان با تحصیل
نزدیکی فرهنگی بین دو کشور ایران و کشور ارمنستان
اخذ  پزیرش تحصیلی بدون مدرک زبان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان در دانشگاه های معتبر این کشور میتواند دانش آموزان را به سوی آینده سوق دهد به همین دلیل بسیاری از دانش آموزان خواهان تحصیل در کشور ارمنستان میباشند
برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان کافی است شما مدرک دیپلم را در داخل کشور خود گرفته باشید و بعد برای پزیرش تحصیلی در دانشگاه های کشور ارمنستان اقدام بکنید،فرقی نمی کند دیپلم شما در هر رشته ای که باشد ، باید 9 ماه دوره پیش دانشگاهی را در کشور ارمنستان بگزرانید و بعد وارد دانشگاه شوید و عدم نیاز به  شرکت در کنکور پزشکی و یا آزمون ورودی  یکی دیگر از دلایل علاقه مندان برای تحصیل در این کشور است و یکی دیگر از مزایای  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان عدم نیاز به مدرک زبان برای ورود به دانشگاه میباشد. طول مدت تحصیل پزشکی در کشورارمنستان 6 سال و دندانپزشکی 5 سال است .
هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان سالانه 3000 تا 5000 دلار می باشد ،دانشجویان عزیز میتوانند همراه با تحصیل کردن 20 ساعت در هفته کار نمایند.
 هزینه کالج زبان،  برای یک سال بین 3500 تا 4000 دلار می باشد.  از مزایای فارغ التحصیل شدن در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان امکان اخذ  پذیرش از دانشگاه های اروپا ،جهت گذراندن دوره های تخصصی میباشد.
دانشگاه های معروف جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور ارمنستان: دانشگاه هایبوساک،دانشگاه پزشکی دولتی ایروان،دانشگاه utam
همجنین باید گفته شود که زبان تحصیلی در دانشگاه ایروان ارمنی،روسی و انگلیسی میباشد .
برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس حاصل فرمایید .موسسه ی بین المللی راد با کادری مجرب در تمامی زمینه های حقوقی بین المللی و داخلی،امور مهاجرتی،تحصیلی و سرمایه گزاری آماده ی ارائه خدمات به شما متقاضیان گرامی می باشد.