44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

معرفی شهر هلسینکی فنلاند


در این نوشتار قصد داریم که مرکز کشور فنلاند که شهر هلسینکی میباشد توضیحاتی را ارائه نماییم و به طور اجمالی شهر هلسینکی فنلاند را معرفی کنیم.
همان طور که گفته شد مرکز فنلاند شهر هلسینکی میباشد. هلسینکی یکی از ثروتمندترین پایتخت ها در اروپاست. و همچنین دارای بهترین آب آشامیدنی در جهان میباشد.
همان طور که میدانید کیفیت آموزشی فنلاند بالاترین سطح کیفی آموزش در جهان را دارد. هلسینکی 190 مدرسه فراگیر، 41 دبیرستان و 15 موسسه  کارآموزی دارد. نصف دبیرستانهای فنلاند خصوصی یا دولتی هستند و نیم دیگر زیر نظر شهرداری مشغول به فعالیت میباشند. تحصیلات عالیه نیز  در 8 دانشگاه و 4 پلی تکنیک ارائه می شود.
بزرگترین موزه ی هلسینکی موزه ی ملی فنلاند است که کلکسیون بزرگی را از زمان ماقبل تاریخ تا قرن 21 به معرض نمایش گذاشته است. در دانشگاه هلسینکی نیز موزه های در خور اهمیت بسیاری وجود دارد که شامل موزه ی دانشگاه و موزه ی تاریخ طبیعی می شود.
گالری ملی فنلاندی شامل سه موزه می شود که معروف ترین موزه ان  موزه ی هنر آتنوم برای هنرهای کلاسیک فنلاندی میباشد
هلسینکی سه تاتر عمده دارد: تاتر ملی فنلاند، تاتر شهر هلسینکی، و تاتر سوئدی Svenska Teatern فنلاند.  حوزه های موسیقی مهم شهر اپرای ملی فنلاندی و سالن کنسرت فنلاندیا هستند. کنسرت های بزرگتر معمولا در یکی از دو سالن یخ هاکی شهر برگزار می شوند: سالن هارت وال یا سالن یخ هلسینکی میباشد.
آب و هوای شهر هلسینکی فنلاند:
هلسینکی آب و هوای مرطوبی دارد با تابستان هایی گرم و زمستانهایی که در ژانویه و فوریه دمایشان به زیر 5 درجه سلسیوس می رسد. دماهایی زیر 20 درجه معمولا در یک یا دو هفته از سال روی می دهند. با این وجود، به خاطر عرض جغرافیایی، طول روز در زمستان کمتر از شش ساعت است و هوای بسیار ابری در این وقت سال به میزان تاریکی می افزاید. در مقابل تابستان ها طول روز به 19 ساعت می رسد. بالاترین دمایی که تا کنون به ثبت رسیده 31.6 درجه در 18 جولای 1945  و پایین ترین دما 34.3- درجه در 10 ژانویه 1987 بوده است.
 چنانچه در مورد مهاجرت به فنلاند و روشهای مهاجرت به فنلاند نیاز به مشاوره داشتید میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.