44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

مهاجرت با مدرک دیپلم


بسیاری از افرادی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند و علاقه مند به مهاجرت به کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا و استرالیا میباشند، همواره این سوال را مطرح میکنند که آیا با دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم میتوان اقدام به مهاجرت نمود؟

و آیا میتوان کشور مناسبی برای مهاجرت انتخاب کرد؟
در این نوشتار قصد داریم شرایط مهاجرت با مدرک تحصیلی دیپلم را توضیح دهیم و روشهایی که در این زمینه وجود دارد را بررسی نماییم.
نکته مهمی که وجود دارد این است که منظور از مدرک دیپلم ، دیپلم 12 ساله میباشد یعنی شخصی که در دوران دانش آموزی تحصیل 12 ساله را دارا باشد. به عبارت دیگر یا در نظام قدیم دارای دیپلم باشد و یا اگر در نظام جدید تحصیل کرده است دارای مدرک پیش دانشگاهی باشد. (مدارک دیپلم نظام جدید مدرکی میباشد که 11 سال تحصیل شده است.)
البته اشخاصی که دارای مدرک دیپلم 11 ساله باشند و در سنین دبیرستان باشند منظور سن زیر 21 سال برای ادامه تحصیل میتوانند در برخی از کشورها اقدام به دریافت ویزای تحصیلی نمایند که از این کشورها میتوان به کشورهای انگلستان؛ کانادا، آمریکا و یا سوئیس اشاره کرد.
در حالت کلی افرادی که دارای مدرک دیپلم باشند برای مهاجرت و دریافت اقامت یک کشور دیگر میتوانند از روشهایی مانند ادامه تحصیل، کار، سرمایه گذاری ، ازدواج اقدام نمایند.
اشاره به این نکته نیز ضروری میباشد که برای افرادی که داری مدرک دیپلم هستند نمیتوان برای تمامی کشورها به صورت تحصیلی اقدام نمود، بدین دلیل که در بسیاری از کشورها تحصیل در دوره لیسانس به زبان خود آن کشور میباشد و طبیعتا ممکن است شخص به زبان آن کشور تسلط کافی نداشته باشد. مانند تحصیل در فنلاند که در دوره لیسانس تحصیل به زبان فنلاندی میباشد.
ولی میتوان برای ادامه تحصیل بسیاری از افرادی که دارای دیپلم میباشند در کشورهای که به زبان انگلیسی میتوان تحصیل کرد و یا آن کشور اجازه تحصیل در زبان آن کشور را برای فرد صادر مینماید، اقدام نمود.
یکی دیگر از روشهایی که برای افرادی که دارای دیپلم هستند ولی دارای سابقه کار بالایی و تخصص خاصی هستند روش ویزای کاری هست که بنا به شرایط فرد میتوان برای برخی از کشورها مانند استرالیا برای دریافت ویزای کاری اقدام نمود.
از روشهای دیگری که برای مهاجرت به افراد دارای مدرک تحصیلی دیپلم پیشنهاد میشود، روش سرمایه گذاری میباشد که طبیعتا در این روش نیاز به سرمایه نسبتا زیادی میباشد، که اقدام در مورد ویزای سرمایه گذاری بستگی به وضعیت مالی اشخاص دارد.
روشهایی که ذکر شد تعدادی از روشهایی هست که میتوان برای افرادی که دارای مدرک دیپلم میباشند، و قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند پیشنهاد داد. ولی باید این نکته را نیز در نظر گرفته که با توجه به شرایط اشخاص روشهای پیشنهادی ممکن است بسیار متفاوت باشد و برای هر شخصی ممکن است یکی از راه های مهاجرت به عنوان بهترین راه و روش مهاجرت پیشنهاد شود.
برای مشاوره بیشتر در مورد مهاجرت و همچنین اطلاع از روشهای مهاجرت میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.