هزینه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان


بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند و به خصوص برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان علاقه مند هستند در مورد هزینه تحصیل در انگلستان تحقیقاتی را انجام میدهند.
در این نوشتار قصد داریم در مورد هزینه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان اطلاعاتی را در اختیار علاقه مندان قرار دهیم.
همان طور که میدانید برای تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان باید متقاضیان در دوره A level  شرکت نمایند و پس از گذراندن این دوره وارد دانشگاه شوند.
هزینه دروه های A level  در کالج های مختلف متفاوت هست ولی هزینه کالج ها حدود 15 هزار پوند به بالا میباشد.
لازم به ذکر است که دوره های کالج یک سال و نیم تا دو سال میباشد.
هزینه زندگی نیز بستگی به این دارد که متقاضی در کدام شهر باشد. ولی به طور متوسط باید بگوییم که هزینه زندگی در انگلستان در حدود ماهیانه 900 تا 1100 پوند میباشد.
بعد از تحصیل در دوره های A level و ورود متقاضیان به دانشگاه، هزینه دانشگاه بسیار متفاوت هست و بستگی به دانشگاه مد نظر دارد. هزینه دانشگاه های انگلستا ن از حدود 12 هزار پوند در سال شروع میشود. بدیهی است که تحصیل در دانشگاه های رده اول انگلستان مانند دانشگاه کمبریج هزینه بالاتری را شامل میباشد.
برای اطلاعات بیشتر از شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان و همچنین اطلاعات از هزینه های تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان میتوانید از مشاورین موسسه بین المللی راد مشاوره دریافت نمایید.