اقتصاد ایالت ساسکاچوان کانادا


ایالت ساسکاچوان کانادا با دارا بودن سطح بالای زندگی توانسته است مهاجران بسیار زیادی را از سراسر جهان به سمت خود جذب کند.
بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت به کانادا هستند و به همین علت در مورد ایالتهای مختلف کانادا بررسی هایی را انجام میدهند، این بررسی در مورد ایالتهای مختلف بیشتر در مورد اقتصاد ایالت مورد نظرشان میباشد، و افراد علاقه مند هستند که ایالتی را برای مهاجرت خود انتخاب کنند، که از نظر اقتصادی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد. در این نوشتار به طور خلاصه اقتصاد ایالت ساسکاچوان کانادا را مورد بررسی قرار میدهیم.
همان طور که گفته شد سطح بالای زندگی ساسکاچوان باعث شده است که مهاجرین بسیاری برای زندگی و کار این ایالت را انتخاب نمایند. در ایالت ساسکاچوان کانادا میانگین درآمد خانواده ۴۸٬۴۰۰ دلار و حداقل دستمزد ۸٫۶۰ دلار در ساعت بوده که هر دو بالاتر از میانگین کانادا می‌باشند. هزینه زندگی در ساسکاچوان کاملاً قابل قبول است. هزینه مسکن کمترین میزان در کانادا میباشد و منابع طبیعی موجود در استان هزینه انرژی را نیز پایین می‌آورد. این استان سومین استانی است که نرخ مالیات بر درآمد آن جزء کمترین می‌باشد. میزان کم مالیات باعث شده است که بسیاری از کارآفرینان برای شروع بیزینس خود این ایالت را انتخاب نمایند تا بتوانند کسب و کار موفقی را راه اندازی نمایند. در ساسکاچوان برنامه‌های اجتماعی را دولت فراهم می‌سازد بنابراین این امر کمک بزرگی به حفظ استاندارد زندگی تمامی ساکنان می‌کند. رکن و اساس اصلی اقتصاد و صنعت ایالت ساسکاچوان کانادا بر پایه ی کشاورزی میباشد، و تقریبا"28 درصد غلات و بیش از 54 درصد از گندم کشور کانادا در این ایالت تولید میشود. بخش اعظمی از مساحت این ایالت برای فعالیت های کشاورزی در نظر گرفته شده است، و تقریبا 41 درصداز زمین های تجاری کانادا در این ایالت واقع شده است. به غیر از بخش کشاورزی منابع نفت و گاز، اورانیوم و صنایع چوب نیز در اقتصاد این ایالت نقش بسزایی دارد. به طور کلی میتوان گفت که در گذشته اقتصاد این ایالت به بخش کشاورزی وابسته بود، ولی هم اکنون منابع نوین و صنایع نو نقش عمده ای در اقتصاد ایالت ساسکاچوان را دارا میباشند.به طور کلی در گذشته علت جذب افراد به این منطقه خاک حاصلخیز و منابع طبیعی آن بوده است، اما امروزه اقتصاد رو به رشد و مدرن آن باعث مهاجرت بسیاری از مردم به این منطقه شده است.
اقتصاد خوب ایالت ساسکاچوان کانادا باعث شده است که این ایالت دارای نظام آموزشی رایگان و همینطور بیمه های رایگان درمانی برای شهروندان خود ارائه نماید و این مزیت بسیار بزرگی برای مهاجرین به ایالت ساسکاچوان کانادا محسوب میشود.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا و روشهای مهاجرت به کانادا و همچنان مهاجرت به ایالت ساسکاچوان کانادا میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره آنان بهره مند شوید.