اطلاعات کلی درباره کشور چک


چک ،کشوری واقع در اروپای مرکزی و یکی از اعضای اتحادیه  اروپا است. این کشور در تاریخ اول ژانویه ۱۹۹۳ به رسمیت شناخته شد البته لازم به ذکر است که کشور چک  به دنبال تقسیم کشور چکسلواکی سابق پدید آمد. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن شهر پراگ است با وجودی که عضو اتحادیه اروپا است واحد پول آن کرونا است. همچنین این کشور عضو پیمان شینگن نیز میباشد. جمعیت جمهوری چک ۱۰ میلیون و پانصد هزار نفر و زبان رسمی این کشور چکی است که از زبان‌های اسلاوی است. شهر پراگ ۱٫۳ میلیون نفر جمعیت دارد. جمهوری چک به دریا راه ندارد و سه ناحیه تاریخی بوهم، موراوی، و بخش کوچکی از سیلزی را شامل می‌شود. مردم چک از تبار اسلاو و از مردمان هندواروپایی هستند.
از نظر جغرافیای سیاسی، جمهوری چک در اروپا و نزدیک به انگلستان و درمیان کشورهای اسپانیا،  پرتقال و ایتالیا قرار گرفته است. جمهوری چک از موقعیت جغرافیایی خود  برای جذب کسب و کار، دانش آموزان، مبادلات آموزشی و گردشگران از بسیاری از کشورها، استفاده کرده است و گردشگران و دانشجویان بسیاری را جذب این کشور کرده است.
از نظر آب و هوایی جمهوری چک ، از تنوع آب و هوایی زیادی برخوردار است، موجب شده که، تابستان‌ها، هوا گرم و زمستان‌های آن، هوا سرد و آسمان ابری باشد.
مردم چک به زبان چکی سخن می‌گویند. اکثریت مردم این جمهوری بی‌دین‌اند. بعد از پراگ، برنو، پلزن، استراوا و لیبه رتس از شهرهای مهم این کشورند.
همان طور که  گفته شد، پراگ پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور جمهوری چک است، این شهر چهاردهمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا بحساب می آید. این ‏شهر در شمال غربی کشور چک بر روی رودخانه  ولتاوا بنا شده است و جمعیتی نزدیک به ۱٫۳ میلیون نفر دارد که منطقه بزرگ ‏شهری آن جمعیتی نزدیک به ۲ میلیون نفر را شامل می‌شود. البته باید گفته شود که این شهر پایتخت تاریخی بومی هم میباشد. ‏از نظر آب و هوایی نیز پراگ دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی می باشد و از این رو دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد است.‏
در کشور چک 99 درصد مردم باسوادند و آموزش از 6 سالگی تا 16 سالگی اجباری میباشد. دانشگاه های این کشور نیز دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا را به خود جذب کرده است و بسیاری از افراد جهت تحصیل در چک به کشور چک مهاجرت میکنند.

یکی از دانشگاه های کشور چک، دانشگاه بزرگ چارلز دانشجویان بسیاری را از نقاط گوناگون جهان به  خود جذب کرده است. یکی از رشته هایی که بسیاری از دانشجویان مایل هستند در این دانشگاه در آن تحصیل کنند رشته پزشکی میباشد. که به دلیل ورود نسبت آسان تر این رشته در کشور چک بسیاری از علاقه مندان به رشته پزشکی جهت ادامه تحصیل این کشور را انتخاب میکنند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کشور چک و تحصیل در چک میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید واز مشاوره های آنان بهره مند شوید.