دانشگاه منچستر انگلستان


تحصیل در دانشگاه های انگلستان با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلستان یکی از دلایل مهاجر پذیر بودن این کشور می باشد. انگلستان دومین مقصد دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور بعد ازآمریکا می باشد. سالانه صدها دانشجو از نقاط مختلف دنیا با گرفتن پذیرش از دانشگاه های انگلستان برای ادامه تحصیل و زندگی به این کشور مهاجرت می کنند. انگلستان بهترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده است که از جمله آن ها می توان به دانشگاه های آکسفورد، کمبریج، شفیلد اشاره نمود که از ده دانشگاه های برتر جهان می باشند.


معرفی دانشگاه منچستر انگلستان
دانشگاه منچستر یک مرکز تحقیقاتی دولتی می باشد. این دانشگاه در سال 1829در شهر منچستر انگلستان تأسیس شده و یکی از برترین دانشگاه های انگلستان می باشد. دانشگاه منچستر طبق رتبه بندی QS در سال 2015 رتبه 30 را در بین دانشگاه های برتر جهان به خود اختصاص داد. دانشگاه منچستر 4 دانشکده دارد که هر کدام دارای تعدادی آموزشگاه می باشند. این دانشکده ها: دانشکده مهندسی و علوم اجتماعی، دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم زیستی و دانشکده علوم پزشکی و انسانی می باشد. دانشکده مهندسی و دانشکده مدیریت این دانشگاه شهرت جهانی دارد. حدود 20 نفر از دانشجویان دانشگاه منچستر از برندگان جایزه نوبل بوده اند.


هزینه تحصیل در دانشگاه منچستر انگلستان
هزینه تحصیل در دانشگاه منچستر بسته به رشته تحصیلی و دوره تحصیلی متفاوت میباشد اما میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه منچستر را می توان  بین 12 هزار تا 40 هزار پوند در سال دانست. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی حدود 35 هزار پوند در سال می باشد.


بورس های تحصیلی دانشگاه منچستر انگلستان
هم چنین دانشگاه منچستر بورس ها و کمک هزینه هایی نیز به دانشجویان خود اختصاص می دهد.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در انگلستان، کار در انگلستان، سرمایه گذاری در انگلستان، دوره های زبان انگلیسی انگلستان، اقامت انگلستان از طریق ازدواج و دیگر راه های مهاجرت به انگلستان می توانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس حاصل نمایید