اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در اتریش

راه های مختلفی جهت مهاجرت به اتریش هم چون اخذ ویزای کاری اتریش، ویزای تحصیلی اتریش وجود دارد که در این مقاله مصصم شده ایم برای مهاجرت و اقامت اتریش روشهای جدیدی را معرفی نماییم: از جمله یکی دیگر از طرقی که وجود دارد و از آن برای اخذ اقامت اتریش میتوان استفاده کرد ازدواج با یک شهروند اتریشی میباشد.
در این مطلب اشاره کلی به کشور اتریش داریم که اتریش چگونه کشوری است؟ و قوانین تابعیت کشور اتریش به چه صورت میباشد؟ اساسا تابعیت اتریش بر چه پایه ای قرار دارد؟ چگونه می توان از طریق ازدواج تابعیت کشور اتریش را اخذ کرد؟ که در نهایت به گرفتن اقامت اتریش از طریق ازدواج منتهی می شود.
اتریش یکی از کشورهای اروپای غربی است، پایتخت این کشور شهر زیبای وین میباشد. اتریش از شمال با کشور آلمان و جمهوری چک، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی، از شرق با اسلووکی و مجارستان و از غرب با سوییس و لیختنشتاین هم مرز می باشد.
به طور کلی اساس تابعیت اتریش بر پایه خون است، به طوری که اگر کودکی که یکی از والدین آن اعم از پدر یا مادر اتریشی باشند بدون توجه به محل تولدش، آن کودک اتریشی مجسوب میشود ولی در مقابل اگر کودکی در اتریش متولد شود این مساله نمیتواند سندی به عنوان تابعیت او در کشور اتریش باشد.
کشور اتریش هم مانند اکثر کشورهای اروپایی در صورت ازدواج یکی از شهروندان خود با اتباع خارجی به همسر شهروند خود اقامت اتریش را می دهد.
طبق قانون تابعیت ازدواج در کشور اتریش در صورتیکه زن یا مرد اتریشی جدا از جنسیت، بایکی از اتباع خارجی ازدواج کنند هیچ محدودیتی در مورد دادن اقامت به زوج یا زوجه وجود ندارد ، البته اقامتی که داده میشود اقامت دائم نمیباشد و برای اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج در اتریش باید حدود 3 یا 4 سال از زندگی مشترک زوجین سپری شود تا اشخاص بتوانند برای اقامت دائم و اخذ گذرنامه از کشور اتریش اقدام کنند .
در نهایت اخذ تابعیت و اقامت در کشور اتریش از طریق ازدواج نیازمند درخواست برای اخذ تابعیت می باشد و تا زمانی که درخواست و پرونده از جانب شما ارائه داده نشود تابعیت به شما تعلق نمی گیرد. لذا اطلاعات حقوقی کامل در مورد ازدواج در اتریش و هم چنین شروط ضمن عقد و نحوه اخذ تابعیت و اقامت در اتریش از طریق ازدواج پیچیدگی ها و اصول حقوقی خود را دارد، لذا شما همراهان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با تلفن های موسسه بین المللی راد تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان موسسه بهره مند شوید.