اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری در اتریش

 

یکی از روشهای اخذ اقامت در بسیاری از  کشورهای اروپایی سرمایه گذاری در آن کشور میباشد. در کشور اتریش نیز از طریق سرمایه گذاری میتوان اقامت این کشور را دریافت کرد. لازم به ذکر میباشد که کشور اتریش کشوری با اقتصاد توسعه یافته و با شرایط پایدار، دارای پیش زمینه های مناسبی برای تحقیق و توسعه می باشد که به دلیل استانداردهای بالای زندگی، اتریش از جمله کشورهای مطرح در این زمینه می باشد. بنابراین اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری میتواند یکی از روشهای مناسب برای اخذ اقامت در این کشور میباشد.

برای سرمایه گذاری در اتریش و اخذ ویزای سرمایه گذاری در اتریش باید مراحلی طی شود.

اولین مرحله داشتن یک طرح تجاری میباشد که این طرح تجاری باید مورد تایید دولت اتریش و اداره مهاجرت اتریش قرار گیرد. در مرحله بعدی نسبت به طرح تجاری باید ثبت شرکت انجام شود و بنا بر طرح تجاری شخص باید شرکت مناسب طرح تجاری ثبت شود. نکته مهمی که در ویزای سرمایه گذاری اتریش باید به آن توجه داشت میزان بالای مالیات در اتریش میباشد که شخص سرمایه گذار نسبت به نوع بیزینس خود باید مالبات را پرداخت نماید. معمولا میزان مالیاتها در کشور اتریش بالا میباشد و این میزان در حدود 25 درصد میباشد. بنابراین شخص سرمایه گذار باید توجه داشته باشد که بتواند میزان درآمد مناسبی داشته باشد تا بتواند این مالیات را پرداخت نماید. علاوه بر مسئله مالیات در اتریش که به آن اشاره شد، باید این نکته را نیز یادآور شویم که در هنگام راه اندازی طرح تجاری توسط شخص سرمایه گذار باید دو نفر اتریشی برای کار در این طرح تجاری استخدام شوند. به عبارت دیگر شخص سرمایه گذاری باید بتواند برای دو نفر اتریشی ایجاد اشتغال نماید وحقوق این دو نفر باید توسط شخص سرمایه گذار پرداخت شود. علاوه بر این شخص سرمایه گذار باید بتواند بیمه این اشخاص را نیز به دولت اتریش پرداخت نماید.

یکی از نکات دیگری که باید به آن اشاره گردد این موضوع میباشد که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش شخص سرمایه گذار باید بتواند به میزانی که قصد سرمایه گذاری در اتریش را دارد، در حساب بانکی خود به اداره مهاجرت اتریش ارائه نماید تا بتواند ویزای سرمایه گذاری اتریش را دریافت نماید.

به طور خلاصه میتوان گفت که ویزای سرمایه گذاری اتریش و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش نیاز به هزینه زیاد و همچنین اطلاع از قوانین حاکم بر طرح تجاری شخص سرمایه گذار دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری در اتریش میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید. همچنین برای ثبت شرکت در اتریش و همچنین اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری در اتریش میتوانید امور خود را به وکلای موسسه بین المللی راد بسپارید.