هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی


تحصیل در مالزی و مهاجرت به مالزی با ثبت نام در دانشگاه ها و یا کالج های زبان مالزی میتواند برای متقاضیان ایرانی جذاب باشد. تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در مالزی از جمله رشته های پرطرفدار در دانشگاه های مالزی میباشد. مالزی دانشگاه های بزرگی دارد و شرایط تحصیلی و زندگی در مالزی از کیفیت مناسبی برخوردار میباشد. حدود 50 هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه های مالزی مشغول به تحصیل هستند، البته راه هایی مثل اخذ اقامت خانه دوم مالزی، یادگیری زبان در کلاج های زبان مالزی و یا سرمایه گذاری در مالزی از راه های دیگر مهاجرت به مالزی میباشد.
برای تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در مالزی تسلط کامل به زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس 6 یا 6/5 الزامی است.  طول تحصیل در مالزی در رشته های پزشکی بین 5 تا 6 سال به طول میانجامد. در حال حاضر 21 دانشکده خصوصی پزشکی خصوصی و دولتی در مالزی وجود دارد که همه آن ها اعتبار بین المللی دارند. دانشگاه پزشکی پردانای مالزی از جمله این دانشگاه ها میباشد که با دانشگاه های پزشکی معتبر استرالیا و انگلستان همکاری دارد.  تحصیل دندانپزشکی در مازلی نیز 5 سال به طول میانجامد.


هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی:
هزینه کلی تحصیل در مالزی را میتوان بین 7 تا 14 هزار دلار در سال در نظر گرفت؛ هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی بین 30 تا 40 میلیون تومان در هر سال تحصیلی و هزینه تحصیل دندانپزشکی حدود 35 تا 50 میلیون در سال میباشد.


دیگر هزینه های تحصیلی در مالزی:
دوره های زبان مالزی: 800 دلار در ماه
مقطع کارشناسی: 12 هزار دلار در سال
مقطع کارشناسی ارشد: 7 هزار دلار در سال
دکتری: 7 هزار دلار در سال
هزینه بیمه دانشجویی: 50 دلار در سال
هزینه خوابگاه و اسکان دانشجویی: بین 150 تا 250 دلار


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در دانشگاه های مالزی، دوره های زبان مالزی، سرمایه گذاری در مالزی و و دیگر راه های مهاجرت به مالزی با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید