15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

ايرانيان بلاروس


بلاروس از جمله کشورهايي است که سالانه متقاضيان ايراني را براي تحصيل به خصوص تحصيل در رشته هاي پزشکي و دندانپزشکي به خود جذب ميکند. تحصيل در دانشگاه هاي بلاروس شهريه پاييني دارد و حتي هزينه زندگي در بلاروس نيز مقرون به صرفه تر ميباشد؛ هم چنين سرمايه گذاري و راه اندازي کسب و کار در بلاروس نيز از يدگر راه هاي مهاجرت ايرانيان به بلاروس ميباشد.

تحصیل ایرانیان در بلاروس
20 مورد از دانشگاه هاي بلاروس مورد تأييد وزارت علوم ايران هستند تعدادي از دانشجويان ايراني با دريافت بورسيه وزارت علوم به کشور بلاروس مهاجرت ميکنند. تحصيل دررشته هاي پزشکي و دندانپزشکي به دليل کيفيت بالاي تحصيل در اين رشته ها و هزينه تحصيلي پايين مورد توجه ايرانيان متقاضي قرار ميگيرد. هم چنين اخذ ويزاي تحصيلي بلاروس براي ايرانيان با دشواري کم تري همراه ميباشد. اخذ پذيرش از دانشگاه هاي بلاروس در رشته هاي مهندسي و پزشکي راحت تر صورت ميپذيرد. به همين دللي هم براي تحصيل پزشکي در خارج از کشور ايرانيان کشور بلاروس را جزو گزينه هاي خود براي مهاجرت قرار ميدهند.


ايرانياني که از طريق راه هاي مختلفي که در بالا نيز ذکر شد، به کشور بلاروس مهاجرت کرده اند و در اين کشور به اقامت و زندگي ميپزدازند، همانند ايرانيان ديگر کشورها به پايه گذاري مدارس ايراني در بلاروس قدا نموده اند. مدرسه اميدهاي ايران در مينسک ، پايتخت بلاروس، يکي از اين مدارس ايراني ها در بلاروس است کهاز سال 2000 ميلادي در اين شهر تأسيس شده است. بخشي از هزينه هاي اين مدرسه توسط سفارت ايران در بلاروس تخصيص داده شده است. در هر سال حدود 20 دانش آموز ايراني از فرزندان ايرانيان مقيم بلاروس و در شهر مينسک در اين مدرسه ثبت نام کرده اند و تحت نظر 4 معلم ايراني در بلاروس قرار گرفته اند.


براي دريافت اطلاعات لازم در خصوص تحصيل در بلاروس، سرمايه گذاري در بلاروس، کار در بلاروس، ويزاي ازدواج بلاروس و ديگر راه هاي مهاجرت به بلاروس ميتوانيد يا مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.