مهاجرت به اتریش

اتریش یکی از کشورهای عضو شینگن میباشد که دارای سطح رفاه اجتماعی بسیار بالا میباشد و شهر وین پایتخت اتریش یکی از 5 شهر برتر دنیا از حیث تسهیلات شهری و امنیت شهری برای زندگی میباشد. عوامل بسیاری از تحصیل رایگان در دانشگاه های کشور اتریش و صنعتی بودن این کشورباعث جذب بسیاری از مهاجرین

به زندگی و اخذ اقامت این کشور میشود. کارخانجات کشور اتریش و صنایع این کشور باعث جذب بسیاری از افراد جویای کار میشود. این موارد و موارد بسیار دیگر در ذهن بسیاری از افراد این سوال را به وجود میارود که روشهای مهاجرت به اتریش چیست؟ وطروق اخذ اقامت اتریش کدام است؟
در این نوشتار قصد داریم روشهای مهاجرت به اتریش و طروق اخذ اقامت اتریش و انواع ویزاهای بلند مدت اتریش را توضیح دهیم.
در ابتدا باید بگوییم که ویزای توریستی اتریش یک ویزای کوتاه مدت میباشد که باعث اخذ اقامت شخص از اتریش نخواهد شد. معمولا مدت ویزای توریستی صادر شده بین یک تا سه ماه و گاهی نیز تا شش ماه میباشد. توجه بفرمایید که شخصی که با ویزای توریستی به اتریش سفر میکند نمیتواند ویزای توریستی خود را به ویزای دیگری مانند ویزای کاری اتریش و یا دانشجویی اتریش تبدیل نماید و برای تبدیل ویزا باید از کشوراتریش خارج شود و دوباره برای دریافت نوع دیگری از ویزا اقدام نماید.
یکی از روشهای مهاجرت به اتریش ازدواج با یکی از اتباع اتریشی میباشد که شخص میتواند بعد از ثبت ازدواج و ارائه مدارک ازدواج خود به سفارت اتریش جهت اخذ ویزا اقدام نماید. معمولا ویزای صادر شده در این حالت یک ساله میباشد که بعد از تمدید تا سه سال شخص میتواند جهت اقامت دائم اتریش اقدام نماید. چگونگی اخذ این ویزا در مقاله ای با این عنوان در سایت موسسه بین المللی راد موجود میباشد که با کلیک کردن بر روی لینک زیر میتوانید به طور کامل مطالعه بفرمایید.

اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج


روش دیگر برای مهاجرت به اتریش اخذ ویزای تحصیلی یا ویزای دانشجویی اتریش میباشد. تحصیلات رایگان در دانشگاه های معتبر اتریش باعث شده است که  بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل کشور اتریش را انتخاب نمایند. بعد از پذیرش گرفتن از دانشگاه های اتریش میتوان برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش از سفارت اقدام کنیم. معمولا ویزایی که در این حالت صادر میشود یک ویزای سه ماهه میباشد که شخص بعد از ورود به اتریش برای دریافت کارت اقامت یک ساله خود اقدام مینماید. کارت اقامت هر ساله برای دانشجویان تمدید میشود. دانشجویانی که 7 سال در اتریش تحصیل کرده باشند میتوانند اقامت خود را از کشور اتریش دریافت کنند. یکی از راه هایی که وجود دارد این است که شخص دانشجو اجازه کار دانشجویی در هنگام تحصیل دارد و بعد از تحصیل نیز به وی یک سال فرصت کاریابی داده میشود، چنانچه شخص در این مدت موفق به کار کردن و پرداخت مالیات و بیمه شود بعد از سه یا چهار سال میتواند اقامت خود را از کشور اتریش دریافت نماید. توضیح کامل چگونگی تحصیل در اتریش و همچنین معرفی دانشگاه های اتریش را میتوانید در لینک های زیر به طور کامل مطالعه بفرمایید.
تحصیل در اتریش
معرفی دانشگاه های اتریش


از روشهای دیگری که برای مهاجرت به اتریش وجود دارد، دریافت ویزای کاری میباشد که البته این ویزا هم اکنون به ویزای فرصت جستجوی کار تغییر یافته است چنانچه شخصی این ویزا را دریافت نماید، میتواند به کشور اتریش سفر کرده و برای جستجوی کار در اتریش اقدام نماید و در صورتی که شغلی را بتواند در اختیار بگیرد پس از مدت سه یا چهار سال میتواند اقامت کشور اتریش را دریافت نماید.

از روشهای دیگر مهاجرت به اتریش روش سرمایه گذاری در اتریش و ثبت شرکت در اتریش میباشد. هم اکنون کشور اتریش در اکثر موارد سرمایه گذار خارجی قبول نمیکند ولی افراد میتوانند با ثبت شرکت در اتریش و یا ثبت نمایندگی بیزینس خود در اتریش میتوانند برای اخذ اقامت اتریش و و دریافت ویزای سرمایه گذاری اتریش اقدام نمایند. در لینک زیر به طور مفصل میتوانید ویزای سرمایه گذاری در اتریش را مطالعه بفرمایید.
سرمایه گذاری در اتریش و اخذ ویزای سرمایه گذاری اتریش


بسیاری از افراد در مورد پناهندگی در اتریش سوال میکنند که آیا پناهندگی در اتریش هم میتواند یکی از راه های مهاجرت به اتریش باشد؟
در جواب این سوال باید بگوییم که با توجه به انبوه پناهندگان کنونی این مسئله بسیار مشکل میباشد و همواره با خطرات و صعوبت بسیاری به همراه میشود و مشاورین موسسه بین المللی راد به هیچ وجه این روش را توصیه نمیکنند.
برای مشاوره بیشتر در مورد مهاجرت به اتریش و روشهای مهاجرت به اتریش میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تلفنی آنان بهره مند شوید.