مهاجرت به دانمارک با ویزای کاری

برای مهاجرت به کشور دانمارک راهها و روشهای متفاوتی وجود دارد و اگر بخواهیم در باره این مقوله صحبت کنیم باید به موارد مهمی مانند شرایط اقلیمی کشور دانمارک ، شرایط سیاسی کشور دانمارک ، روشهای ورود به دانمارک ، راههای گرفتن اقامت دانمارک و.....اشاره نمود ، تا بتوان بهترین تصمیم را درباره مهاجرت به کشور دانمارک گرفت.

کشور دانمارک در شمال اروپا قرار گرفته است. کشور دانمارک تنها با آلمان دارای مرز خشکی می باشد وبا دیگر کشورها مرز آبی مشترک دارد که همچنین پلی دریایی به نام پل اورسوند، دانمارک را به سوئد متصل می‌کند. شهر کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک می باشد. جمعیت دانمارک در حدود ۵٫۵ میلیون نفر است که ۸٫۵٪ مردم آن مهاجرانی هستند که بیشتر از کشورهای جنوب آسیا و خاورمیانه به دانمارک مهاجرت کرده اند. این کشور از سال ۱۹۷۳ عضو اتحادیه اروپا می باشد اما واحد پولی خود را همچنان حفظ کرده است و عضو کشورهای حوزه واحد پولی یورو نمی باشد. واحد پول کشوردانمارک  کرون دانمارک است. زبان رسمی کشور، زبان دانمارکی است که دنیش نیز گفته می شود و اکثریت مردم این کشور ( ۸۰٫۴ درصد) مسیحی هستند.

کشور دانمارک با اینکه دارای سیستم پادشاهی است همچنین دارای دولت رفاه‌ بوده و از نظر کم بودن اختلاف درآمد در میان مردم، در رتبه اول جهان قرار گرفته است. همچنین از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار داشته و در بررسی‌های سالانه، مردم کشور دانمارک به عنوان «شاد‌ترین» مردم جهان اعلام و شناخته می‌شوند. این کشور به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری در جهان به شمار می‌آید.

کشور دانمارک دارای آب و هوای چهار فصل بوده است یعنی تمام فصول را در دانمارک میتوان تجربه کرد ، که متوسط دمای هوا در زمستان و ماه فوریه که سردترین ماه در این کشور می باشد در حدود صفر درجه سانتی گراد بوده و در تابستان و ماه اگوست که گرمترین ماه دردانمارک است ،دمای هوا در حدود ۱۵٫۷ درجه سانتی گراد متغیر می باشد.

درتقسیمات کشوری دانمارک ، خاک اصلی کشور دانمارک به پنج استان تقسیم شده است. استان‌های دانمارک عبارتند از هوودستادن، نوردیولند، میدیولند، شیلند، وسید دانمارک. گرینلند و جزایر فارو نیز دو قلمرو برون‌مرزی و خودگردان دانمارک هستند که میتوان به صورت جداگانه به آنها اشاره نمود.

 

روشهای اخذ ویزای دانمارک

برای ورود به دانمارک میتوان از راهها و ویزاهای عنوان شده مانند ، ویزای توریستی ،ویزای تحصیلی ،ویزای کاری ، ویزای سرمایه گذاری ،ویزای ازدواج ،ویزاهای خاص همانند ویزای پزشکان وگروه پزشکی و دیگر ویزاهای موجود که برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس حاصل فرمایید.

به طور کلی برای مهاجرت کاری باید شما آفر کاری داشته باشید ،که در حال حاضر برای هیچ گروه کاری این درخواست و کمبود وجود ندارد.وزمانی که هیچ نیاز کاری در هیچ گروه کاری اعلام نشده است امکان گرفتن ویزای کاری وجود ندارد مگر در موارد خاص که بسیار انگشت شمار است.

با توجه به توضیحات بالا راههای مختلفی وجود دارد ولی یکی از بهترین این گزینه ها ،گزینه ویزای کاری پرستاران و پزشکان در دانمارک میباشد که به صورت مختصری در پایین به آن اشاره می شود.زیرا برای این گروه کاری دولت دانمارک اعلام نیاز کرده است و وزارت بهداشت دانمارک لیستی شامل 15 رشته گروه پزشکی را اعلام نیاز کرده است و روشی جهت ورود وکار کردن آنها اعلام نموده است.

پرستاران و پزشکان از گروه های خاصی هستند که شرایط ویژه ای برای مهاجرت به دانمارک در حال حاضر دارند. در اغلب کشور ها برای اخذ اقامت کاری باید پیشنهاد کار داشته باشید، این در حالی است که یک پرستار ایرانی برای کار در خارج از کشور باید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کرده تا بتوانند  مشغول به  کار شوند، بنابراین برای پرستاران امکان ندارد که بتوانند مستقیما پیشنهاد کار و اقامت کاری بگیرند. اغلب کشور ها برای معادل سازی به پرستاران ویزا نمی دهند،تا آنها وارد کشور شده وبتوانند مدارک خود را معادل سازی کنند، اما دانمارک از معدود کشورهایی است که برای این گروه خاص شرایط ویژه ای در نظر گرفته است. با توجه به نیاز این کشور به نیروی کار پرستارو گروه پزشکی، شرایط واگذاری ویزا به این گروه از افراد تسهیل شده است تا بتوانند مدارک خود را معادل سازی کنند. پرستاران می توانند برای گذراندن دوره زبان دانمارکی و معادل سازی مدرک تحصیلی خود ویزای این کشور را کسب کرده و پس از یادگیری زبان دانمارکی با قبولی در آزمون معادل سازی وارد مرحله کارورزی شده وپس از گذراندن این دوره می توانند در این کشور مشغول به کار شوند، میتوان اشاره کرد که تمام این مراحل برای گروه پزشکی رایگان بوده وبابت کلاسهای زبان ودوره ها هزینه ای پرداخت نمی کنند.

همچنین به افراد خانواده فرد ویزای همراه داده میشود وتحصیل فرزندان زیر 18 سال رایگان بوده وبه آنها بیمه درمانی هم تعلق می گیرد.

پس به طور کلی برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

 

دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا یک دانشگاه ملی تحقیقاتی است که در کانبرا ، پایتخت استرالیا واقع شده است. محوطه اصلی دانشگاه ، علاوه بر چندین آکادمی و موسسه ملی ، هفت کالج آموزشی و پژوهشی را در بر می گیردو ANU به عنوان یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی جهان شناخته می شود. محوطه اصلی دانشگاه ANU در حومه کانبرا در اکنون گسترش یافته است که شامل 358 هکتار از اراضی پارک است و ساختمان های دانشگاه در آن محوطه سازی شده اند. دانشگا ملی استرالیا در حال حاضر بیش از 20 هزار دانشجو دارد و تا به امروز 6 برنده جایزه نوبل و و 49 محقق رودز در این دانشگاه تحصیل کرده اند.

 

خوابگاه های دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا با داشتن چندین شعبه در شهر های مختلف شرایط رفاهی مناسبی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. بزرگترین پردیس دانشگاه ملی استرالیا ACTON نام دارد که در کانبراواقع شده است و امکاناتی همچون رستوران، زمین های ورزشی، سوپر مارکت، کتابخانه و ... را در اختیار دانشجویان قرارمی دهد. در طی این سال ها اساتید و چهره های برجسته بسیاری در این دانشگاه تحصیل کرده و فارغ التحصیل شده اند به عنوان مثال نخست وزیر سابق استرالیا کوین مایکل، رلف مارتین برنده جایزه نوبل فیزیولوژی، پیتر گریت نماینده منتخب مردم در پارلمان استرالیاو ....

 

دانشکده های دانشگاه ملی استرالیا

دانشکده حقوق

دانشکده سلامت و پزشکی

دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر

دانشکده اقتصاد و بازرگانی شامل: مدیریت، اقتصاد، حسابداری

دانشکده علوم پایه شامل: شیمی، فیزیک، بیولوژی

دانشکده هنر و علوم اجتماعی

دانشکده مطالعات کشورهای آسیایی و اقیانوسیه

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش مقطع کارشناسی دانشگاه ملی استرالیا

افرادی که به دنبال تحصیل در دانشگاه های رنک بالای استرالیا هستند باید این را بدانند که ملزم به گذراندن دوره FOUNDATION هستند که دو ترم می باشد و شرط ورود به این دوره اتمام سال یازدهم دبیرستان در ایران و ارائه ریز نمرات قابل قبول می باشد و برای ورود به این دوره ارائه مدرک IELTS 5.5 نیاز است.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ملی استرالیا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ملی استرالیا نیاز است که مدرک کارشناسی شما از یک دانشگاه معتبر باشد

ریز نمرات کارشناسی

حداقل معدل شما در هر رشته ای باید 5 از 7 باشد

ارائه رزومه

ارائه انگیزه نامه

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش مقطع دکتری دانشگاه ملی استرالیا

مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه معتبر

ارائه پیشنهاد تحقیقاتی

ارائه مقالات بین المللی

ارائه مدرک زبان

رزومه آکادمیک

ارائه انگیزه نامه

ارائه توصیه نامه

 

مزایا و معایب تحصیل در استرالیا

مزایا

تحصیل در کشوری با سیستم آموزشی بسیار پیشرفته

تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی و در رشته های مختلف

 انجام کار نیمه وقت در حین تحصیل برای دانشجویان

معایب

قوانین مهاجرتی و تحصیلی این کشور در حال تغییر است و در سال های اخیر شرایط رو به سخت تر شدن حرکت می کند

امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه مالی برای مقاطع پایین تر از دکترا امکان پذیر نیست

همانطور که می دانید روش های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد  از جمله مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق اخذ ویزای ازدواج که در این بین مهاجرت تحصیلی از گذشته تا به امروز از پر طرفدارترین مسیرها بوده است بنابراین اگر به دنبال اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا هستید می توانید با شماره های موسسه ببین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین آگاه در این زمینه بهره مند گردید.

 

دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در شیکاگو است که در سال 1890 تاسیس شد و پردیس اصلی آن در محله هاید پارک شیکاگو واقع شده است. دانشگاه شیکاگو در سال 2019 حدود 16،445 دانش آموز را ثبت نام کرد ،که از این تعداد 6،286 دانشجوی کارشناسی و 10159 نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه هستند. دانشگاه شیکاگو در میان برترین دانشگاه های جهان شناخته می شود و همچنین در بین دانشگاه های برتر ایالات متحده قرار دارد. این دانشگاه از یک کالج کارشناسی و پنج بخش تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی تشکیل شده است ، که شامل کلیه برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه و کمیته های میان رشته ای است. تا سال 2020  حدود 100 برنده جایزه نوبل از  دانشجویان ، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه شیکاگو بوده اند و در بین 4 دانشگاه برتر جهان می باشد که بیشترین جایزه نوبل را به خود اختصاص داده است. از دانش آموختگان معروف و شناخته شده ی این دانشگاه می توان به جیمز واتسون، ریچارد رورتی، ساموئل هانتینگتون اشاره کرد. محوطه اصلی دانشگاه شیکاگو در 12 مایلی جنوب مرکز شیکاگو قرار دارد و اولین ساختمانهای محوطه دانشگاه ، آنچه امروزه به نام چهار گوش اصلی شناخته می شود ، بخشی از یک طرح جامع بود که توسط دو معتمد دانشگاه شیکاگو طراحی و توسط معمار شیکاگو هنری ایوز کاب طراحی شد.

 

مدارس و بخش های دانشگاه شیکاگو

مدرسه مدیریت خدمات علوم اجتماعی

مدرسه تجارت

مدرسه الهیات

مدرسه مطالعات سیاسی هریس

مدرسه مطالعات لیبرال و حرفه ای گراهام

مدرسه حقوق

مدرسه پزشکی

مدرسه مهندسی مولکولی

بخش علوم اجتماعی

بخش علوم فیزیکی

بخش علوم انسانی

بخش علوم زیستی

دانشگاه شیکاگو سابقه گسترده ای در زمینه تولید رهبران و میلیاردرهای تجاری موفق دارد و ARWU به طور مداوم دانشگاه شیکاگو را در میان 10 دانشگاه برتر جهان قرار داده است و بر اساس رتبه بندی  QS World University در سال  2020این دانشگاه در جایگاه 10 جهان قرار دارد و دانشکده های حقوق و تجارت این دانشگاه در میان پنج مدرسه برتر حرفه ای در ایالات متحده قرار دارند.

 

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش کارشناسی از دانشگاه شیکاگو

پرداخت 75 دلار هزینه اپلیکیشن

ارائه مدارک معتبر دوره ی دبیرستان

ریز نمرات

توصیه نامه

مدرک زبان تافل 90 به بالا و آیلتس 7

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش کارشناسی ارشداز دانشگاه شیکاگو

تکمیل فرم اپلیکیشن

مدارک کامل دبیرستان

مدارک و گواهی های دوره ی کارشناسی

ریزنمرات

توصیه نامه

انگیزه نامه

رزومه

مدرک زبان

نمرات آزمون GRE و GMAT

 

هزینه دانشگاه شیکاگو

همانطور که کمی قبل عنوان کردیم دانشگاه شیکاگو در میان 10 دانشگاه برتر جهان قرار دارد بنابراین تحصیل در دانشگاه های برتر هزینه زیادی خواهد شد و هزینه های تحصیل در این دانشگاه خصوصی بالاست و هزینه های تحصیل در دانشگاه شیکاگو از سالی حدود 30 هزار دلار شروع می شود و در برخی از رشته ها و مقاطع به سالی 70 هزار دلار نیز می رسد اما میانگین هزینه ی تحصیل در این دانشگاه برای بیشتر رشته ها سالیانه چیزی در حدود 60  هزار دلار است که برای دانشجویان هزینه ی بالایی می باشد.

کشور آمریکا به عنوان قدرت اول دنیا با استانداردهای بسیار بالا برای زندگی و ساختن آینده ای روشن یکی از رویایی ترین مقاصد مهاجرتی می باشد و از راه های مهاجرت به این کشور می توان به اخذ ویزای تحصیلی، اخذ ویزای کاری، اخذ ویزای سرمایه گذاری، اخذ ویزای ازدواج، مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی و ... اشاره کرد بنابراین پیشنهاد می شود برای انتخاب بهترین روش و آشنایی هر چه بیشتر با قوانین و شرایط مورد نیاز برای مهاجرت با این کشور با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

دانشگاه سیدنی استرالیا

دانشگاه سیدنی یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی استرالیا در سیدنی استرالیا است  که در سال 1850 تاسیس شده است و این دانشگاه اولین دانشگاه استرالیا است و به عنوان یکی از دانشگاههای برجسته جهان شناخته می شود. براساس رتبه بندی دانشگاه های QS World این دانشگاه به عنوان یکی از 25 دانشگاه برتر جهان از نظر شهرت دانشگاهی و 5 دانشگاه برتر جهان و اولین دانشگاه مطرح استرالیا رتبه بندی شده است. دانشگاه سیدنی استرالیا یکی از اولین دانشگاههای جهان است که صرفاً بر اساس استعداد تحصیلی دانشجو می پذیرد و درهای خود را به روی مردان و زنان برای ادامه تحصیل باز گذاشته است. در حال حاضر بیش از 45 هزار دانشجو در دانشگاه سیدنی استرالیا مشغول به تحصیل هستند که این تعداد بیش از 36 هزار نفر دانشجوی بومی و بیش از 8 هزار نفر دانشجوی بین المللی می باشند. تا به امروز 5 نفر از فارغ التحصیلان و اساتید این دانشگاه موفق بهدریافت جایزه ی نوبل در شاخه های مختلف شده اند که این مساله این دانشگاه را از سایر دانشگاه های استرالیا متمایز کرده است. همچنین کالج دانشگاه نیوانگلند به عنوان بخشی از دانشگاه سیدنی در سال 1938 تاسیس شد و بعداً در سال 1954 ازدانشگاه سیدنی جدا شد و به دانشگاه نیوانگلند تبدیل شد. در فوریه 2007 ، دانشگاه موافقت کرد بخشی از زمین اعطا شده به کالج سنت جان برای توسعه انستیتوی بهداشت و تحقیقات پزشکی سیدنی اختصاص داده شود و اکنون مرکز چارلز پرکینز ، اولین ساختمان تحقیقاتی جدید ساخته شده در دانشگاه طی 40 سال گذشته است. پردیس اصلی دانشگاه سیدنی استرالیا در میان 10 دانشگاه زیبای دنیا  قرار گرفته است و محوطه اصلی دانشگاه مرکز زندگی دانشجویی این دانشگاه است واین ساختمان ها بخش عمده ای از مراکز پذیرایی دانشگاه را در خود جای داده و فضایی را برای اتاق های تفریحی ، بارها و .. فراهم می کنند. همچنین از سال 2016 ، دانشگاه در حال انجام یک برنامه بزرگ سرمایه ای با هدف احیای دانشگاه و تأمین فضای اداری ، آموزشی و دانشجویی بیشتر است.

 

دانشکده های دانشگاه سیدنی استرالیا

دانشکده پزشکی

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده داروسازی

دانشکده پرستاری

دانشکده علوم پایه

دانشکده هنرهای زیبای سیدنی

دانشکده موسیقی

دانشکده دامپزشکی

دانشکده کشاورزی

دانشکده طراحی و معماری

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده بازرگانی

دانشکده حقوق

دانشکده مهندسی

دانشکده علوم بهداشت

 

شرایط پذیرش دانشگاه سیدنی استرالیا

به دلیل امکان تحصیل به زبان انگلیسی در استرالیا و همچنین وجود سیستم آموزشی با کیفیت همه ساله تعداد زیادی از افراد در سراسر جهان مشتاق به تحصیل در این کشور هستند اما متقاضیان تحصیل در دانشگاه های برتر و سطح اول جهان قبل از هر چیز باید بدانند شرایط پذیرش در این دانشگاه ها تا حدودی دشوار است و ارائه یک رزومه ی تحصیلی قوی شرط اصلی اقدام برای این دانشگاه ها می باشد اما به طور کلی از موارد الزامی برای ادامه ی تحصیل در دانشگاه های استرالیا ارائه ی مدرک 12 ساله ی دبیرستان و همچنین ارائه ی مدرک زبان آیلتس با نمره ی 6.5 می باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی متقاضی می بایست گواهی پایان دوره ی 12 ساله ی تحصیل با حداقل معدل 15 را ارائه دهد و همچنین ارائه مدرک زبان آیلتس 6 الزامی است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارئه ی مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و همچنین ارائه ی مدرک زبان آیلتس 6.5 الزامی می باشد. برای تحصیل در مقطع دکترا متقاضی می بایست دارای یک رزومه ی قوی از جمله مقالات ISI، سابقه ی کار پژوهشی و تالیف و کتاب باشد و ارائه ی مدرک زبان آیلتس با نمره ی 7 الزامی است. همچنین ذکر این نکته ضروری است که آخرین مهلت اپلای دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا ژانویه ی هر سال است. از راه های ورود به کشور استرالیا می توان به مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و اخذ تابعیت از طریق تولد اشاره کرد که در این بین مهاجرت تحصیلی یکی از پرطرفدارترین راه ها می باشد. دانش آموزان و دانشجویانی که به دنبال اخذ پذیرش از دانشگاه سیدنی استرالیا هستند و شرایط و رزومه ی لازم برای اپلای کردن از دانشگاه سیدنی را دارند بهتر است پیش از اقدام جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین امور مهاجرت در این زمینه مشاوره لازم را داشته باشند.

برای دریافت اطلات بیشتر درباره مهاجرت به استرالیا و بررسی انواع راه های مهاجرتی به این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

زیر مجموعه ها