ايرانيان کانادا

کانادا کشوري با 186،976،9 کيلومتر مربع مساحت و 348،006،31 نفر جمعيت است که پايتخت آن شهر اوتاوا و از جمله شهر هاي بزرگ آن تورنتو، مونترال و ونکور است. از جمله مهمترين کشور هاي همسايه با کانادا، ايالات متحده ي آمريکاست. بديهي است که همسايگي با يکي از کشور هاي تاثيرگذار در مسائل مختلف جهان کشور کانادا را نيز از تاثير خود بي نسيب نگذاشته است. اشتراکات فرهنگي، شيوه هاي رايج زندگي، محصولات مشترک تلويزيوني و سينمايي، استفاده از محصولات غدايي و صنعتي آميريکايي و حتي راندن اتومبيل هاي ساخت آمريکا و صحبت کردن با لهجه ي آمريکايي، از جمله تاثيراتي ست که مردم کشور کانادا از سوي آمريکا پذيرا بوده اند. بنابراين طبيعي ست که بسياري از مهاجران ايراني در کانادا، يا مهاجرت به کانادا را سکوي پرتاب خود به آمريکا دانسته اند و يا بعد از ورود به کانادا علاقه مند به مهاجرت به آمريکا شده اند. البته کانادا جزو پنج کشور مقصد اول ایرانیان برای مهاجرت به خارج از کشور است.
در پاسخ به اين که کانادا چند ايالت دارد بايد گفت که کانادا داراي 10 ايالت کبک، ساسکاچوان، آلبرتا، بريتيش کلمبيا، اونتاريو، جزيره پرينس ادوارد، موني توبا، نيوبرانزويک، نيوفاندلند، نواسکوشيا و دو سرزمين يوکان و شمال غرب است.
 مهاجران ايراني کشور کانادا جمعيتي با بيش از 160 هزار نفر را تشکيل ميدهند که بيشتر ساکن کلانشهر هايي چون تورنتو و اوتاوا  هستند، البته محله ريچموند هيل در انتاريو و همچنين منطقه ي ويلو ديل نيز از جمله محله هاي ايراني نشين در کانادا به حساب مي آيد.
ايرانيان کانادا معمولا براي ادامه تحصيل در کانادا و يا براي کار در کانادا و يا سرمايه گذاري در کانادا به اين کشور مهاجرت کرده اند، بنابراين مهاجرت به کانادا از طريق کار و تخصص باعث شده تا ايرانيان کانادا معمولا در سطوح بالاي اجتماعي قرار گرفته و همواره مورد احترام باشند. اهميت و ميزان علاقه مندي به ادامه تحصيل در ميان خانواده هاي ايراني مقيم کانادا بسيار بالا بوده و بسياري از ايرانيان در مشاغل مهم و تاثير گذار کشور کانادا مشغول به کار هستند و فرزندان آنان در برترين دانشگاه هاي کانادا به ادامه تحصيل ميپردازند. اکثر ايرانيان کانادا در مناطق و محله هاي تقريبا مرفه کشور کانادا زندگي ميکنند و به طور کلي ايرانيان کانادا خوشنام و از جانب کانادايي ها بسيار مورد احترام هستند.
هر ساله ايرانيان بساري با توجه به مشاغل مورد نياز کانادا اقدام به مهاجرت به کانادا از طريق کار و يا همان skilled worker مينمايند. همچنين مهاجرت به کانادا براي ادامه ي تحصيل در کانادا از جمله روش هاي رايج و مورد علاقه ي ايرانيان است.
براي کسب اطلاعات بيشتر در رابطه با روش هاي تحصيل در کانادا، کار در کانادا، سرمايه گذاري در کانادا و يا مهاجرت به کانادا از طريق ازدواج و ... ميتوانيد با مشاورين ما در موسسه بين المللي راد تماس حاصل فرماييد.