هزينه زندگي و تحصيل در افريقاي جنوبي


امروزه تحصيل در افريقاي جنوبي و به طور کلي مهاجرت به افريقاي جنوبي، متقاضيان بسياري دارد از اين رو دانشجويان بسياري علاقه مند به ادامه تحصيل در افريقاي جنوبي هستند. هزينه پايين زندگي در افريقاي جنوبي نسبت به کشورهاي اروپايي و امريکا و هم چنين شهريه تحصيلي پايين در دانشگاه ها از جمله علل اين امر مي باشد. کيفيت زندگي در افريقاي جنوبي نسبت به ساير کشورهاي افريقايي بسيار بالاتر مي باشد و اين کشور سطح رشد اقتصادي و سياسي به نسبت بالايي دارد دلايل اين امر را مي توان مهاجرت اروپاييان به افريقاي جنوبي و هم چنين اهميت بسيار آبراه کيپ دانست.
به طور کلي هزينه زندگي در افريقاي جنوبي را براي يک فرد مجرد همراه با هزينه هايي مثل اجاره بها مي توان بين 900 تا 1200 دلار در ماه دانست که همانطور که مي دانيم پايين تر از هزينه زندگي در کشورهايي مثل انگلستان و يا استراليا مي باشد .هزينه زندگي دو نفر در ماه را مي توان بين 1200 تا 2000دلار در ماه دانست.  اضافه شدن هر فرزند به زندگي با توجه به شرايط سني او به صورت ماهيانه مبلغي در حدود 150 تا 300 دلار به هزينه هاي هر خانواده اضافه مي کند.
با توجه به اين که افراد بسياري براي ادامه تحصيل در دانشگاه هاي افريقاي جنوبي و يا يادگيري زبان انگليسي در دوره هاي زبان کالج هاي افريقاي جنوبي راهي اين کشور مي گردند در ذيل به هزينه هاي تحصيل و هزينه هاي زندگي دانشجويي در افريقاي جنوبي مي پردازيم:
هزينه تحصيل در دوره کارشناسي در رشته هاي فني:3500 يورو به صورت سالانه
هزينه ي تحصيل در دوره کارشناسي دررشته هاي انساني و مديريت: 2200 يورو به صورت سالانه
هزينه ي تحصيل در دوره کارشناسي ارشد به صورت تحقيقاتي و و يا کلاسي به ترتيب: 1200 و3500 يورو به صورت سالانه
هزينه تحصيل در دوره دکترا: 2000 يورو براي کل دوره تحصيلي
هزينه خوابگاه دانشجويي ويژه دانشگاه را مي توان بين 300 تا 400 دلار در ماه دانست.
براي کسب اطالاعات بيشتر در خصوص طريقه اخذ ويزاي تحصيلي افريقاي جنوبي، ويزاي کاري افريقاي جنوبي، ويزاي سرمايه گذاري افريقاي جنوبي و.. مي توانيد با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس حاصل فرمائيد.