دانشگاه های هلند

تحصیل در هلند و اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند علل و مزیای ویژه ای دارد. با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های هلند و مهاجرت به هلند، فرد  امکان اخذ ویزای شنگن را به دست می آورد، در واقع کشور هلند در اروپا از کشورهای پیشرفته و مرفه دنیا است و در زمینه های کشاورزی و تجارت و صنعت و توریسم بسیار پیشرفته می باشد. همانطور که در مطلب تحصیل در هلند ذکر گردید، این امکان وجود دارد که بعد از اتمام یک سال تحصیل و کسب مدرک آن مقطع تحصیلی در دانشگاه های هلند ،موجبات اخذ ویزای کار برای فرد فراهم گردد. امکان تحصیل در دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی(با مدرک آیلتس) و هلندی وجود دارد. دانشگاه های هلند از درجه علمی بالایی برخوردار می باشند و می توان گفت هلند جزو معدود کشورهایی است که تمام دانشگاه های ممتاز آن از رتبه زیر 500 برخوردار می باشند. دانشگاه های هلند استاندارد علمی بالایی دارند، به طوری که در بین دانشگاه های برتر دنیا برخی از دانشگاه های هلند در برخی رشته ها، رتبه های  دو یا سه رقمی دارند. مدارک تمامی دانشگاه های هلند در سراسر دنیا معتبر است. در ضمن دانشگاه های هلند با تمام مراکز علمی جهان مرتبط هستند.

اکثر دانشگاه های هلند دوره های آموزش بین المللی را با امکانات کاملی نظیر کتابخانه های مدرن الکترونیکی ،دسترسی به دیگر پژوهش های سازمان آکادمیک دنیا با هزینه دولتی و رایگان،  مسافرت ها و بازدید های علمی  برای دانشجویان خارجی برگزار می کنند.  در ضمن آموزش و پژوهش در اکثریت رشته ها در مقطع دکترا در دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی(با مدرک آیلتسارائه می شود. در ادامه لیست دانشگاه های گروه یک و ممتاز هلند که مختص تمام مقاطع تحصیلی می باشد را می آوریم:

 1. Delft university ofTechnology
 2. Eindhoven universityof Technology
 3. Erasmus UniversityRoterdam
 4. Leiden university
 5. Tilburg university
 6. Maastricht university(universiteit Maastricht)
 7. University ofAmsterdam (Universiteit Van Amsterdam)
 8. University ofGroningen
 9. Radbound Universityof Nijmegen
 10. University of Twente
 11. Utrecht university
 12. Vrije UniversiteitAmsterdam (Free university Amsterdam)
 13. WageningenUniversity
 14. Institute of SocialStudies (ISS)
 15. Open University ofNetherlands
 16. InternationalAgricultural Centre (Wageningen International, Formerly IAC)
 17. Institute forHousing and Urban Development Studies (HIS)
 18. Institute for Plant,Animal and Technology (PTC+)
 19. InternationalMaritime Transport Academy (STC)
 20. InternationalInstitute for Geo- information Science and Erth Observation (ITC)
 21. Royal TropicalInstitute (KIT)
 22. LarensteinUniversity of Professional Education
 23. Maastricht School ofManagement (MSM)
 24. Radio NederlandTraining Center (RNTC)
 25. Institute for WaterEducation (UNESCO- IHE)

در ذیل به معرفی دانشکاه صنعتی دلف هلند  که از دانشگاه های برتر و معتبر هلند می باشد می پردازیم:

دانشگاه صنعت دلف از دانشگاه های بزرگ اروپا در زمینه های فنی و مهندسی و فناوری است. این دانشگاه در رتبه بندی بهترین دانشگاههای جهان در رتبه زیر 200 قرار دارد. این دانشگاه در سال 1842 توسط "ویلیام دوم" هلند در شهر دلفت در جنوب هلند پایه گذاری شد. دانشگاه صنعتی دلف شامل 8 دانشکده:  - معماری   -مهندسی مکانیک، مهندسی دریا، مهندسی مواد -دانشکده مهندسی برق، ریاضیات ومهندسی کامپیوتر-دانشکده مهندسی عمران و زمین شناسی -دانشکده مهندسی طراحی صنعتی - دانشکده هوا و فضا - دانشکده فناوری، سیاسیت و مدیریت - دانشکده علوم پایه و کاربردی می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در اکثر رشته های این دنشگاه به زبان هلندی است . در مقطع فوق لیسانس نیز برخی رشته ها به زبان انگلیسی و برخی دیگر به زبان هلندی ارائه می شوند. شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی دلف حدود 8800 یورو در سال است. تحصیل در مقطع دکترا برای دانشجویان دانشگاه صنعتی دلف مثل دیگر دانشگاه های برتر جهان یک شغل محسوب می شود  و نه تنها هیچ شهریه ای دربرندارد، بلکه در ازای تحصیل به او حقوق ماهیانه تعلق می گیرد.

برای آگاهی بیشتر در مورد تحصیل در هلند و یا اخذ ویزای کاری هلند، اخذ اقامت هلند از طریق ازدواج و یا راه های دیگر مهاجرت به هلند و دیگر کشورها با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.