سرمایه گذاری در فنلاند

 

فنلاند از کشورهای اروپایی میباشد که با حدود 5.5 میلیون نفر جمعیت در حوزه یورو قرار گرفته است  و علی رغم بحران اقتصادی سالهای اخیر در اروپا کمترین میزان بحران اقتصادی را داشته است . دولت این کشور نسبت به سایر دولتهای حوزه یورو کمترین میزان بدهی را دارد و نسبت به سایر کشورهای اروپایی در وضعیت ثبات AAA  قرار دارد. این بدین معنی است که این کشور به عنوان دوازدهمین اقتصاد جهان از ثبات خوبی در اقتصاد خود برخوردار است . همچنین  از نظر شاخص فساد اقتصادی، فنلاند به همراه کشورهای دیگری همچون دانمارک و نیوزیلند سال‌های زیادی است که به عنوان کشور نمونه که کمترین فساد اقتصادی را داشته، معرفی شده‌است. عدم فساد اقتصادی در فنلاند یکی از شاخصه های ثبات اقتصادی این کشور میباشد . که دولت توانسته است این ثبات را از جهات مختلف ایجاد نماید.
به طور معمول فنلاند کشوری است که در آن مالیاتها نسبت به سایر کشورهای اروپایی به میزان بالاتری است . البته ذکر این نکته نیز الزامی است که مالیاتهایی که توسط دولت دریافت میشود همگی شفاف میباشد و طرز هزینه و میزان بودجه بندی آنها کاملا مشخص است که معمولا مالیاتها صرف رفاه اجتماعی ، آموزش و پرورش، و ایجاد امنیت اجتماعی میشود.
به دلیل بالا بودن مالیاتها در این کشور معمولا سرمایه گذاران مایل به سرمایه گذاری در این کشور نیستند و همینطور به دلیل ثبات اقتصادی فنلاند دولت این کشور معمولا حمایتهای خاصی از سرمایه گذاران خارجی ندارد و نیازی به طرحهای تشویقی در سرمایه گذاری افراد خارجی را در اقتصاد خود تشخیص نمیدهد. این دو مورد ، از جمله دلایلی است که سرمایه گذاران معمولا اشتیاقی برای سرمایه گذاری در فنلاند ندارند. با این وجود اگر شخصی مایل به سرمایه گذاری در فنلاند باشد، باید طرح بیزینسی قابل قبولی به دولت ارائه نماید، و همچنین مبلغ لازم برای سرمایه گذاری را نیز دارا باشد و دارا بودن این مبلغ را به دولت این کشور ثابت نماید. در این صورت طرح تجاری شخص مورد قبول واقع شده و میتواند در طی فرصت یک ساله طرح تجاری خود را به کار اندازد و همچنین برای سه نفر از اتباع فنلاندی نیز ایجاد اشتغال نماید . طبیعتا طرح تجاری که مورد تایید دولت قرار گیرد بایستی بسیار دقیق باشد.
برای مشاوره بیشتر در مورد سرمایه گذاری در فنلاند و روشهای مهاجرت به فنلاند میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند  شوید.