ویزای سرمایه گذاری اسلواکی


در این مقاله سعی داریم تا اخذ اقامت دائم اروپا و ویزای شنگن را از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی توضیح دهیم و مزایای سرمایه گذاری دراسلواکی و شرایط سرمایه گذاری در اسلواکی را توضیح دهیم.
جمهوری اسلواکی کشوری زیبا در اروپای مرکزی میباشد . پایتخت این کشور براتیسلوا فاصله ی بسیار کمی با ویتن پایتخت اتریش دارد ، این کشور اروپایی دموکرات و رو به توسعه قوانین مالیاتی و سرمایه گذاری سهل تری نسبت به دیگر کشورهای اتحادیه اروپایی دارد و همین امر موجب می گردد و در واقع افراد را تشویق می کند که از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسواکی ویزای اسلواکی و پاسپورت اتحادیه اروپا را به دست آورند و بعد از اخذ اقامت دائم، در هر کشوری از اتحادیه اروپا که تمایل داشته باشند سکونت کنند. هزینه زندگی در این کشور هم نسبت به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا پایین تر می باشد  هم چنین اسلواکی از کم ترین میزان مالیات برخوردار می باشد؛ بنابراین برای کسانی که  توان و وقت تحصیل و یا سرمایه های کلان جهت سرمایه گذاری در کشورهایی مثل آمریکاو استرالیا و انگلیس را ندارند کشور اسلواکی بهترین گزینه برای اخذ اقامت دائم اتحادیه اروپامی باشد.
 همانطور که ذکر گردید سرمایه گذاری در اسلواکی شرایط مناسبی را برای اقامت فرد در اروپا فراهم می آورد در زیل به مزایای سرمایه گذاری در اسلواکی و در واقع ویژگی های این نوع سرمایه گذاری و اخذ اقامت می پردازیم.

مزایای سرمایه گذاری در اسلواکی:
1)    عدم محدودیت سنی برای اخذ اقامت اسلواکی
2)    عدم نیاز به مدرک زبان تخصصی همانند آیلتس
3)    عدم نیاز به حضور دائم در این کشور و فقط لزوم دو سه بار سفر در سال برای انجام کارهای قانونی و مالیاتی
4)    اخذ اقامت اتحادیه اروپا با اخذ اقامت کشور اسلواکی  
5)    امکان سفر ، تحصیل و زندگی در هریک از کشورهای اتحادیه اروپا با اخذ اقامت اسلواکی
6)    امکان اخذ اقامت همزمان برای اعضای خانواده
7)    امکان معرفی زن یا شوهر به عنوان سرپرست خانواده  که در صرت معرفی زن به عنوان سرپرست خانوار،همسر او اجازه کارو امکان استخدام رسمی می یابد.
8)    هزینه زندگی پایین در اسلواکی
9)    ریسک سرمایه گذاری پایین در اسلواکی
10)    مالیات پایین در اسلواکی نسبت به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا
11)    امکان استفاده از سرمایه اولیه از همان ابتدای ورود ،به طوری که هیچ مبلغی از سرمایه اولیه فرد مسدود و غیر قابل برداشت نمی گردد
12)    عدم لزوم استخدام افرادی در شرکت، برعکس سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی دیگر که نیاز به استخدام یک یا چند نفر در شرکت وجود دارد
13)    امکان استفاده از بیمه خدمات درمانی وافتتاح حساب و دریافت وام از بانک های اروپایی
14)    امکان آموزش زبان اسلواکی به صورت کاملاً رایگان توسط مؤسسات دولتی اسلواکی
15)    امکان تحصیل رایگان برای فرزندان فرد سرمایه گذار تا مقطع دانشگاه

 سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اسلواکی:
ثبت شرکت در اسلواکی بدین صورت می باشد که فرد در ابتدا یک سفر توریستی به اتحادیه اروپا انجام داده و در این سفر اقدام به ثبت شرکت ازطریق وکلای معتبر می نماید ، هزینه ثبت شرکت در اسلواکی حدود 12000 یورو می باشد؛ و پس از انجام تمام مراحل قانونی و اداری به کشور بازگشته و اقدام به اخذ ویرای سرمایه کذاری اسلواکی بکند و اقامت یک ساله اسلواکی را دریافت نماید ؛ در طول این یک سال شرکت باید فعال باشد و سالیانه  مالیات پرداخت شود. مالیات سالیانه شرکت حدود 6 تا 8 هزار یورو می باشد. فرد با تمدید این شرکت هر ساله بعد از اتمام 5 سال می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید.  در ضمن به محض دریافت کارت اقامت اسلواکی  فرد می تواند با توجه به نزدیکی این کشور به کشوری همانند اتریش در هرکدام از کشورهای اروپایی که تمایل داشته باشد تحصیل و زندگی کند و فقط فرد باید سالی دو یا سه بار برای انجام کارهای قانونی و مالیاتی و تمدید اقامت به اسلواکی سفر نماید.
میزان سرمایه برای ثبت شرکت در اسلواکی حدود 20هزار  تا 25هزار یورو می باشد که البته برای اتباع خود کشور فقط 5000 یورو میباشد.  البته در نظر داشته باشید که این مقدار هزینه از دست نمی رود بلکه متعلق به فرد و در حساب شرکت شخص موجود می باشد و این امکان وجود دارد که فرد  یا با این شرکت کار کند و یا این که تنها با فعال نگه داشتن شرکت و پرداخت مالیات، اقامت دائم اسلواکی را اخذ نماید. در واقع برای  تمدید اقامت به صورت سالانه لازم است تا شرکت شخص در حدود 15 هزار یورودر سال گردش مالی داشته باشد.


نکات خاص در خصوص سرمایه گذاری در اسلواکی:

•    در نظر داشته باشید که به ازای هر نفر همراه،مثل  همسر و فرزند زیر 18 سال ،3500 یورو و یک مبلغ مختصری هم جهت سرمایۀ شرکت در حساب شرکت گذاشته میشود.
•    شرکت ثبت شده میتواند به دو صورت واقعی یا  سوری ثبت شود و هم میتواند به کار پرداخته و درآمدزایی داشته باشند و هم میتوان شرکت را بصورت سوری ثبت نمود که در این حالت اسماً شرکت وجود دارد؛ افرادی که  فقط قصد اخذ اقامت دائم اتحادیه اروپا را دارند عمومآ از روش اخیر استفاده مینمایند.
•    جهت دریافت تابعیت کشور اسلواکی متقاضیان باید در امتحان زبان اسلواکیایی شرکت کنند.
•    همانطور که ذکر گردید از مزایای سرمایه گذاری در اسلواکی آن است که نیازی به حضور دائمی فرد در کشور اسلواکی نمی باشد و فرد میتواد در کشور های دیگر حتی ایران اقامت داشته باشد و فقط در سال یک یا دو بار در این کشور حضور داشته باشداما با این وجود اگر که فرد بخواهد بیش از 6 ماه خارج از این کشور باشد مراتب به پلیس اتباع خارجه اطلاع داده می شود و شخص مورد پیگیری قرار می گیرد.برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت دائم اروپا با مشاورین موسسه بین المللی راد در تماس باشید.