تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اسلواکی

 

بسیاری از افراد علاقه مند به تحصیل رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشورهای اروپایی میباشند. یکی از کشورهای اروپایی که برای علاقه مندان به تحصیل رشته پزشکی و دندان پزشکی در اروپا توصیه میشود، کشور اسلواکی میباشد.
اسلواکی یکی از کشورهای اروپایی و عضو پیمان شینگن میباشد. این کشور در منطقه میانی اروپا قرار دارد و از نظر جغرافیایی دارای آب و هوای بسیار مساعدی میباشد. بستر بکر این کشور بسیاری از علاقه مندان به تحصیل و کار و سرمایه گذاری را به خود جذب میکند.
برای تحصیل در رشته پزشکی در اسلواکی دانشگاه های معتبری وجود دارد که دارای سطح کیفی مناسبی برای تحصیل پزشکی میباشد ، علاوه بر این دانشگاه های این کشور از نظر وزارت علوم ایران مورد تایید میباشد و همچنین وزارت درمان و آموزش پزشکی نیز مدارک پزشکی و دندان پزشکی این دانشگاه های را قبول مینماید از دانشگاه های کشور اسلواکی برای تحصیل پزشکی میتوان به دانشگاهه ای مارتین جسینیوس و هم چنین دانشگاه کامینوس در شهر براتیسلاوا اشاره کرد.
تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در اسلواکی دارای هزینه میباشد ولی هزینه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در اسلواکی نسبت به کشورهای دیگر اروپایی به نسبت پایین تر میباشد. هزینه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه های اسلواکی متفاوت میباشد و هزینه تحصیل بین 7 تا 10 هزار یورو متفاوت میباشد.
تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در اسلواکی به زبان انگلیسی مقدور میباشد که شخص متقاضی تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی اسلواکی باید دارای مدرک آیلتس باشد. نکته قابل توجه این است که کسانی که مدرک زبان انگلیسی آیلتس را ندارند میتوانند در دروه های زبان در کشور اسلواکی شرکت نمایند و زبان انگلیسی را نیز در کالج زبان در اسلواکی بیاموزند.
برای متقاضیانی که قصد تحصیل در اسلواکی را دارند باید این نکته یادآوری شود متقاضیان ادامه تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی اسلواکی می توانند با شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها و اخذ نمره قبولی به تحصیلات خود ادامه دهند. یا میتوانند با شرکت در کالج بین المللی واقع در براتیسلاوا و اتمام دوره در دانشگاه های مورد نظر به تحصیلات خود ادامه بدهند. در کالج بیشتر سعی در تقویت زبان و دروس پایه دانشجویان شده است. شهریه کالج برای دانشجویان ایرانی در دوره های یکساله حدود 5600 یورو و در دوره های فشرده حدود 4400 یورو می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در اسلواکی و تحصیل رشته های پزشکی و دندان پزشکی در اسلواکی میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.