44159636 و 44159634-021 0901201-0921 admin@radmohajer.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

شرايط تحصيل در يونان


تحصيل در يونان با اخذ پذيرش از دانشگاه هاي يونان هر ساله دانشجوياني را از سراسر دنيا به اين کشور جذب ميکند؛ يونان دانشگاه هاي معتبري دارد که با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالي دنيا در ارتباط هستند. تحصيل در يونان براي دانشجويان خارجي با اخذ ويزاي تحصيلي يونان(ويزاي D) صورت ميگيرد. دانشگاه هاي پزشکي يونان در سراسر دنيا معتبر هستند و تحصيل پزشکي در يونان شرايط خوبي را براي پيدا کردن در ديگر کشورهاي جهان و يا ادامه تحصيل فراهم ميکند. هم چنين سرمايه گذاري در يونان با خريد ملک و يا اخذ اقامت یونان با اثبات تمکن مالي در يونان از ديگر روشهاي مهاجرت به يونان است.

زبان تحصیل در دانشگاه های یونان
يونان 22 دانشگاه دارد که تحصيل در آن ها معمولاً دو ترم تحصيلي و شامل 13 هفته درسي است. به طور کلي تحصيل در يونان معمولاً به زبان يوناني صورت ميگريد و فقط در برخي رشته ها ودر مقاطع تحصيلات تکميلي ميتوان به زبان انگليسي در يونان تحصيل نمود. براي تحصيل به زبان يوناني ميتوان با طي يک دوره سه ماهه با هزينه 1500 يورو در يونان اقدام به يادگيري اين زبان نمود.

هزینه تحصیل در یونان و بورس تحصیلی یونان
هزينه تحصيل در يونان به طور کلي ساليانه در حدود 6500 يورو مي گردد که البته اين ميزان با توجه به رشته و شهر محل تحصيل دانشجو متغير است.دانشجويان در يونان در دوره هاي کارشناسي و کارشناسي ارشد با داشتن کارت دانشجويي ميتوانند از تخفيف هاي ويژه حمل و نقل، تئاتر، سينما، موزه و... استفاده کنند. هم چنين دانشجويان ميتوانند از وام هاي تحصيلي استفاده کنند. سازماني با نام IKY در يونان برخي از مؤسسات خصوصي و عمومي در يونان به دانشجويان ايراني و دانشجويان کشورهاي جهان سوم بورس هاي تحصيلي ارائه ميدهد.

طول تحصیل در یونان
طول تحصيل در يونان در دوره کارشناسي 3 الي 4 سال است؛ زبان تحصيل در اين مقطع اکثراً يوناني است و ارائه مدرک زبان يوناني براي ادامه تحصيل الزامي است.
طول تحصيل در دوره کارشناسي ارشد در يونان 2 سال است و در برخي رشته ها در اين مقطع ميتوان به زبان انگليسي در يونان تحصيل نمود.
طول دوره دکترا نيز در يونان حدوداً سه سال است.


براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر در خصوص سرمايه گذاري دريونان، کار در يونان، تحصيل در يونان و راه هاي ديگر مهاجرت به يونان با مشاورين ما در مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد