15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

ویزای کار سوئیس


سوئیس از کشورهای اروپایی از زیباترین و ثروتمند ترین کشورهای جهان است که قطعاً پیدا کردن کار در سوئیس و اخذ ویزای کاری سوئیس از بهترین راه های مهاجرت به اروپا است. دراین مطلب به شرایط کار در سوئیس و اخذ ویزای کاری سوئیس میپردازیم. البته اخذ ویزای تحصیلی و ویزای سرمایه گذاری نیز از دیگر راه های مهاجرت به سوئیس میباشد. سوئیس اقتصاد دانش محوری دارد و شرکت های سوئیسی در بازارهای جهانی بسیار معتبر هستند و در بسیاری از کشورهای جهان دارای شعبه میباشند. مشاغل مهندسی، برق و شیمی بخش مهمی از درآمد سوئیس را به خود اختصاص می دهد. بخش های بیمه، بانکداری و توریسم نیز بخش عظیم تجارت های بین المللی سوئیس رابه خود اختصاص میدهد. سوئیس از نظر کیفیت زندگی دومین کشور جهان میباشد. و سیستم اقتصاد آن بالاترین نرخ های رقابتی را در جهان دارد. بسیاری از شرکت های اروپایی و امریکایی در سوئیس شعبه دارند و از این نظر سوئیس برترین مقصد تجاری میباشد.
مهاجرت کاری با پیدا کردن کار در سوئیس میتواند به اخذ تابعیت و شهروندی اروپا ختم شود. برای پیدا کردن کار در سوئیس میتوان به روزنامه ها و اداره کار و مجلات تخصصی و وب سایت های تخصص مراجعه نمود. کار در رشته های حسابداری و IT در سوئیس فراوانی بیشتری دارند.
به طورکلی اتباع کشورهای غیر اروپایی باید مجوز کار در سوئیس را دریافت کنند یعنی کارفرما از طرف شما برای دریافت مجوز کار در سوئیس به مقاماات سوئیس مراجعه نماید.


به طور کلی شرایط اخذ ویزای کار سوئیس بدین ترتیب میباشد:
از طریق داشتن یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما درسوئیس می باشد . این نوع ویزا به افراد خارج از اتحادیه اروپا اجازه کار و اقامت موقت (کم تر از یک سال) را می دهد. روش کار بدین صورت می باشد که پس این که کارفرما ی یک شرکت معتبر در داخل کشورسوئیس شغل مورد نیاز شرکت خود را آگهی نمود و پس از طی بازه زمانی 3 ماه متقاضی برای آن شغل از داخل کشور سوئیس پیدا نشد،  کارفرما این آگهی را در سطح اتحادیه اروپا انتشار می نماید و اگر در اتحادیه اروپا شخص مورد نظر پیدا نشد ؛ در این مرحله است که کارفرما اجازه می یابد که نیروی کار خود را از خارج از اتحادیه اروپا جذب نماید. بنابراین از شرایط اخذ این ویزا داشتن یک پیشنهاد شغلی و دعوت نامه از سوی کارفرما که دارای یک شرکت معتبر در سوئیس باشد الزامی است. هم چنین فرد متقاضی نیز باید داری مدرک حداقل لیسانس باشد. این پروسه حدود 2 تا 9 ماه زمانبه طول می انجامد که پس از ورود به سوئیس و 5 سال اشتغال و اقامت در سوئیس همراه با پرداخت مالیات فرد می تواند درخواست خود را اقامت دائم سوئیس را ارسال نماید.
همانطور که مشهود است اخذ ویزای کاراز طریق در سوئیس بسیار سخت می باشد . به خصوص که با وجود رکود اقتصادی در برخی از کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا و یونان،  متقاضیان این کشورها نیز در اولویت برای کار در سوئیس قرار دارند. بنابراین اعضای اتحادیه اروپا، دانشجویان فارغ التحصیل در اروپا، پناهندگان اروپا که مجوز کار دارند، متقاضی این شغل آگهی شده می باشند و شانس آن ها برای دریافت ویزای کاری سوئیس همواره بیشتر است. بنابراین برای کار در سوئیس و دریافت ویزای کاری سوئیس بهتر است از طریق راه های دیگری مثل اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس وازد سوئیس شده و در آن جا نسبت به پیدا کردن کار اقدام نمائید.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سوئیس،کار در سوئیس، سرمایه گذاری در سوئیس و دیگر راه های مهاجرت به سوئیس میتوانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.