رشته های دانشگاه سوئیس/تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه های سوئیس


دربین گزینه هایی که برای تحصیل در اروپا وجود دارد، افراد بسیاری برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس اقدام مینمایندکه ما در اینجا به مطالبی در مورد رشته های دانشگاه سوئیس، تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه های سوئیس میپردازیم.
دانشگاه زوریخ در سال 1855 تاسیس شده است، موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس در حال حاضر در جهان رتبه 8 قرار دارد. بالاترین رتبه دانشگاه اروپایی در رتبه جهانی 10 قرار دارد. تدریس در مقطع کارشناسی عمدتا به زبان آلمانی است در حالی که دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است.
دانشگاه ژنو در سال 1559 تاسیس شد زوریخ و ژنو هر دو از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه در سوئیس هستند . آموزش در سطح ارشناسی که عمدتا به زبان فرانسه است در حالی که بسیاری از دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است وهمچنین در میان دانشگاه های برتر جهان قرار می گیرد. دانشگاه لوزان، دانشگاه بازل، دانشگاه برن و دانشگاه سنت گالن از دیگر دانشگاههای سوئیس به شمار میروند.
لیست دانشگاههای سوئیس به این صورت میباشد:
دانشگاه بازل (بازل)، آلمانی زبان
دانشگاه برن (برن)، آلمانی / انگلیسی زبان
دانشگاه فریبورگ (فریبورگ)، فرانسوی / آلمانی زبان
دانشگاه ژنو (ژنو)، فرانسوی زبان
دانشگاه نوشاتل (نوشاتل)، فرانسوی زبان
دانشگاه لوزان (لوزان)، فرانسوی زبان
دانشگاه لوسرن (لوسرن)، آلمانی / انگلیسی زبان
دانشگاه لوگانو (لوگانو)، ایتالیایی / انگلیسی زبان
دانشگاه سنت گالن (HSG) (سنت گالن)، آلمانی / انگلیسی زبان
دانشگاه زوریخ (زوریخ)، آلمانی / انگلیسی زبان
موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس در لوزان (EPFL) (لوزان)، فرانسوی / انگلیسی زبان
موسسه سوئیس فدرال تکنولوژی زوریخ (ETH) (زوریخ)، آلمانی / انگلیسی زبان
دانشگاه محبوب در سوئیس عبارتند از:
دانشگاه برن (زبان عمدتا آلمانی)
دانشگاه ژنو (زبان عمدتا فرانسوی)
دانشگاه لوزان (فرانسوی زبان)
دانشگاه هایی که در لیست بالا ذکر شد ، در فهرست برترین دانشگاه های اروپا قرار دارند و تنها محدودیتی که برای دانشجویان ایرانی ایجاد می‌کند، زبان تحصیل در این دانشگاه هست که عمدتاً فرانسوی و آلمانی می‌باشد. دانشگاه epfl سوئیس را باید از برترین دانشگاه های دنیا دانست که فرصت های تحصیلی مختلفی را در مقاطع ارشد و دکترا برای دانشجویان ایجاد می‌کند. متقاضیان تحصیل در دوره دکترای این دانشگاه، نه تنها از پرداخت هزینه های ثبت نام معاف هستند، بلکه در صورت پذیرش، می‌توانند از کمک هزینه قابل توجهی در سال استفاده کنند. از 125 ملیت، بیش از 10 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه فعال هستند. سایت این دانشگاه در نشانی اینترنتی: www.epfl.ch قرار دارد. دوره های متنوع دکترای این دانشگاه، در سال های اخیر با استقبال دانشجویان ایرانی مواجه شده است.
سوئیس به دلیل استقرار نهادهای بین‌المللی در شهرهای این کشور، مکان مناسبی برای تحصیل در رشته های حقوق، علوم سیاسی، روابط بین‌الملل و مطالعات توسعه می‌باشد و خوشبختانه دانشجویان و محققانی از ایران در این رشته‌ها در سوئیس فعال هستند. موسسه مطالعات توسعه و بین‌الملل سوئیس، یکی از مراکز اصلی برای تحصیل و تحقیق در موضوعات فوق‌الذکر است.
برای افرادی که در زمینه های مختلف فنی و مهندسی، از پتروشیمی گرفته تا متالوژی و مهندسی زنجیره تأمین، فعالیت می‌کنند، با شرکت های اعطای گواهی های استاندارد و اعتبار دهی کیفی بین‌المللی، آشنا هستند. یکی از مطرح‌ترین شرکت های مربوط به بازرسی کیفی خدمات و محصولات و اعتبار دهی صنعتی و بازرگانی، شرکت اس جی اس سوئیس می‌باشد که فعالیت های گسترده فنی و تجاری را در حوزه های گوناگون در جهان دنبال می‌کند. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای متقاضی تحصیل در این کشور می‌توانند با ارتباط با کارشناسان و پژوهشگران این مجموعه بزرگ صنعتی، نسبت به تعریف پروژه های مشترک و رایزنی با دانشگاه‌ها جهت اخذ پذیرش تحصیلی از این روش، استفاده کنند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در سوئیس ، اخذ اقامت سوئیس از راه تحصیل ، تحصیل در دانشگاه های سوئیس ، برترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل ، اخذ اقامت تحصیلی سوئیس ، تحصیل در سوئیس در مقاطع بالاتر و تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه های سوئیس با موسسه بین المللی راد تماس حاصل نمایید.ش