اعزام دانشجو و وکیل مهاجرت سوئیس


سوئیس از کشورهای اروپایی میباشد که دانشگاه های آن کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارند؛ امکان تحصیل برای خارجی ها برای دانشجویان و دانش آموزان خارجی وجود دارد. سوئیس کشوری ثروتمند و با شرایط اقتصادی با ثبات میباشد، سوئیس از امن ترین و مرفه ترین کشورهای جهان است.

تحصیل در سوئیس میتواند بهترین گزینه برای تحصیل و اقامت در یک کشور خارجی باشد. در دانشگاه های سوئیس میتوان به زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی تحصیل نمود. سوئیس دارای 2 دانشگاه دولتی میباشد. هم چنین دانشگاه ETH سوئیس در سال 2015 رتبه 15 را در بین بهترین دانشگاه های جهان داشت؛ دانشگاه های پلی تکنیک و زوریخ سوئیس نیز به ترتیب در جایگاه های 17 و 58 قرار دارند.

اعزام دانشجو سوئیس

اعزام دانشجو به سوئیس به دو صورت ویزی تحصیلی کوتاه مدت و یا ویزای تحصیلی بلند مدت میباشد. نوع اول ویزای C و نوع دوم ویزای تحصیلی سوئیس ویزای D نام دارند.  تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئیس به زبان های آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی میباشد. داشتن مدرک زبان B1  و یا B2 برای تحصیل به زبان آلمانی دراین مقطع الزامی است. در دوره ارشد در دانشگاه های سوئیس میتوان به زبان انگلیسی تحصیل نمود.  بیشترین دانشجویان خارجی سوئیس در دوره دکتری در این کشور مشفول به تحصیل هستند.  امکان اخذ بورسیه در دانشگاه های سوئیس در مقطع دکتری وجود دارد که البته دانشجو باید مدرک زبان آیلتس 6/5 ؛ تحصیل در دانشگاه های برتر، داشتن تألیفاتی مثل کتاب و مقلات ISI و... را در روزمه خود داشته باشد که تا بتواند نظر یکی از اساتید در دانشگاه های سوئیس را برای حمایت از تز دکترای خود به دست آورد. در صورت اخذ بورس از دانشگاه های سوئیس در دوره دکترا مبلغ 2 هزار فرانک ماهیانه به دانشجو حقوق تعلق میگیرد.

هزینه تحصیل در سوئیس
هزینه تحصیل در سوئیس برای دانشجویان خارجی حدود 650 تا 1000 یوور میباشد؛ هزینه زندگی دانشجویی در سوئیس نیز حدود 900 یورو در ماه است.  دانشجویان در حین تحصیل در سوئیس از حق کار دانشجویی 10 الی 20 ساعت در هفته برخوردار هستند.


مدارک لازم برای تحصیل در دوره کارشناسی:
دیپلم وریز نمرات
پیش دانشگاهی و ریز نمرات
پاسپورت
شناسنامه


مدارک لازم برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد:
ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات
ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات
ترجمه مدرک کارشناسی و ریز نمرات
پاسپورت
ترجمه شناسنامه


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سوئیس؛ کار در سوئیس، سرمایه گذاری در سوئیس و یا دیگر راه های مهاجرت به سوئیس میتوانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.