ادامه تحصیل در سوئیس/شرایط ادامه تحصیل در سوئیس/تحصیل در مقاطع مختلف در سوئیس


دربین گزینه های ممکن برای تحصیل در اروپا، مشتاقان بسیاری برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس اقدام مینمایند که ما در اینجا به مطالبی در مورد تحصیل در سوئیس ، اخذ اقامت سوئیس از راه تحصیل ، تحصیل در دانشگاه های سوئیس ، برترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل میپردازیم.
سوئیس در غرب و مرکز اروپا، قرار دارد که توسط ایتالیا از سمت جنوب هم مرز، فرانسه به غرب، آلمان به شمال، و اتریش و لیختن اشتاین در شرق واقع شده است. سوئیس از 26 استان ساخته شده است. زوریخ بزرگترین شهرستان در کشور سوئیس است. سوئیس می تواند انتخاب مناسبی به عنوان تحصیل در خارج از کشور باشد چهار زبان ملی سوئیس آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی است و به همان اندازه از تنوع فرهنگی برخوردار است. سوئیس در جهان برای کیفیت زندگی رتبه دوم دارد. جمعیت سوئیس 8،081،000 در سال(2013) از بانک جهانی اعلام شد.
تحصیلات ابتدایی در سوئیس از 6 تا 8 سالگی شروع می شود و 8 الی 9 سال به طول می انجامد. طول تحصیل در دوره دبیرستان دو سال است که فرد می تواند در رشته های مختلف ادامه تحصیل دهد و در نهایت مدرک دیپلم را دریافت نماید. دانش آموزان با ورود به مدارس بازرگانی یا حرفه ای به جای دانشگاه به مدت 2 تا 4 سال به کار می پردازند و پس از اتمام تحصیل مستقیماً وارد بازار کار می شوند. دانش آموزان خارج از سوئیس برای ورود به دانشگاه های سوئیس باید در امتحان ورودی دانشگاه ها شرکت نمایند و با موفقیت در این آزمون می توانند برای تحصیل در دانشگاه اقدام نمایند.
سوئیس دارای بالاترین رتبه دانشگاه در قاره اروپا است.تعداد دوره های موجود در سطح کارشناسی به زبان انگلیسی است به آرامی در حال رشد میباشد.
دانشگاه زوریخ در سال 1855 تاسیس شد، موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس در حال حاضر در جهان رتبه 8 قرار دارد. بالاترین رتبه دانشگاه اروپایی در رتبه جهانی 10 قرار دارد. تدریس در مقطع کارشناسی عمدتا به زبان آلمانی است در حالی که دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است.
دانشگاه ژنو در سال 1559 تاسیس شد زوریخ و ژنو هر دو از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه در سوئیس هستند . آموزش در سطح ارشناسی که عمدتا به زبان فرانسه است در حالی که بسیاری از دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است وهمچنین در میان دانشگاه های برتر جهان قرار می گیرد. دانشگاه لوزان، دانشگاه بازل، دانشگاه برن و دانشگاه سنت گالن از دیگر دانشگاههای سوئیس به شمار میروند.
لیست دانشگاههای سوئیس به این صورت میباشد:
دانشگاه بازل (بازل)، آلمانی زبان
دانشگاه برن (برن)، آلمانی / انگلیسی زبان
دانشگاه فریبورگ (فریبورگ)، فرانسوی / آلمانی زبان
دانشگاه ژنو (ژنو)، فرانسوی زبان
دانشگاه نوشاتل (نوشاتل)، فرانسوی زبان
دانشگاه لوزان (لوزان)، فرانسوی زبان
دانشگاه لوسرن (لوسرن)، آلمانی / انگلیسی زبان
دانشگاه لوگانو (لوگانو)، ایتالیایی / انگلیسی زبان
دانشگاه سنت گالن (HSG) (سنت گالن)، آلمانی / انگلیسی زبان
دانشگاه زوریخ (زوریخ)، آلمانی / انگلیسی زبان
موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس در لوزان (EPFL) (لوزان)، فرانسوی / انگلیسی زبان
موسسه سوئیس فدرال تکنولوژی زوریخ (ETH) (زوریخ)، آلمانی / انگلیسی زبان
دانشگاه محبوب در سوئیس عبارتند از:
دانشگاه برن (زبان عمدتا آلمانی)
دانشگاه ژنو (زبان عمدتا فرانسوی)
دانشگاه لوزان (فرانسوی زبان)
برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در سوئیس ، اخذ اقامت سوئیس از راه تحصیل ، تحصیل در دانشگاه های سوئیس ، برترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل ، اخذ اقامت تحصیلی سوئیس ، تحصیل در سوئیس در مقاطع بالاتر با موسسه بین المللی راد تماس حاصل نمایید.