ایرانیان سوئیس


سوئیس از جمله کشورهای زیبای اروپایی است که ایرانیان بسیاری برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس و یا تحصیل در مدارس سوئیس، کار در سوئیس، سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در سوئیس و یا توریسم و بازدید از اماکن گردشگری سوئیس به کشور سوئیس مهاجرت کرده اند.

امکان تحصیل در دانشگاه های سوئیس به زبان انگلیسی در مقاطع ارشد و دکتری وجود دارد ، هم چنین دانشجویان در صورت داشتن رزومه تحصیلی خوب میتوانند به دریافت بورس از دانشگاه های سوئیس نیز امیدوار باشند.


شهروندان سوئیس
سوئیس از امن ترین کشورهای جهان است و میزان جرم و جنایت در سوئیس آمار بسیار پایینی دارد؛ سوئیس کشور ثروتمندی است و دولت سوئیس ارائه خدمات رفاهی به شهروندان خود در زمینه های پزشکی و بهداشت و سلامت، آموزش، خدمات دوران بازنشتگی و... را جزو برنامه های خود قرار داده است؛ به همین ترتیب هم شهروندان سوئیس از کیفیت زندگی بسیار بالایی برخوردار میباشند و سوئیس از مرفه ترین کشورهای جهان است. سوئیس یکی از با ثبات ترین نظام اقتصادی و سیاسی دنیا را دارد و جزو معدود کشورهایی بود که در بحران جهانی سال 2008- 2009 دچار تورم و یا افت بازار نشده است. مردم سوئیس معمولاٌ به 3 زبان انگلیسی و آلمانی و فرانسه مسلط هستند . افراد با کسب اقامت سوئیس میتوانند در تمام کشورهای اتحادیه اروپا کار یا زندگی کنند و اخذ اقامت استرالیا و کانادا و امریکا با داشتن اقامت سوئیس در پاسپورت افراد  به راحتی امکان پذیر است.


 تعداد ایرانیان سوئیس را میتوان در حدود  120 هزار نفر دانست که معمولاً ایرانیان سوئیس سطح زندگی بالایی خصوصاً در شهر زوریخ دارند. افراد با سه سال کار و پرداخت بیمه و مالیات در سوئیس  میتوانند اقامت دائم سوئیس را به دست آورند. از زمان پروسه آغاز کار برای اخذ اقامت حدود 6 ماه زمان نیاز است.  در طول این سه سال کار نیز معمولاً چند بار از طرف پلیس سوئیس برای اطمینان یافتن از اینکه فرد در سوئیس زندگی میکند یا نمیکند، از او اطلاع حاصل میشود.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سوئیس، کار در سوئیس، سرمایه گذاری در سوئیس و یا دیگر راه های مهاجرت به سوئیس میتوانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید