تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس


تحصیل در سوئیس به خصوص تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس میتواند آینده کاری و تحصیلی خوبی را در سوئیس و یا دیگر کشورهای اروپایی و امریکا فراهم کند. سوئیس از امن ترین و مرفه ترین کشورهای جهان است و سالانه دانشجویان بسیاری با اخذ پذیرش از

دانشگاه های سوئیس به این کشور مهاجرت میکنند.  سوئیس بهترین دانشگاه های پزشکی دنیا را دارد؛ بالاترین حقوق ماهیانه در سوئیس به پزشکان تعلق دارد، به همین دلایل هم رقابت سختی برای تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های سوئیس بین متقاضیان وجود دارد. هم چنین تحصیل در  مدارس بین المللی سوئیس نیز سالانه دانش آموزان خارجی را برای تحصیل در این مدارس راهی سوئیس میکند. توریسم و گرشگری یکی دیکر از عمده دلایل مهاجرت به سوئیس است.


تحصیل در سوئیس در مقطع لیسانس معمولاً به زبان آلمانی و یا فرانسوی میباشد، ولی در مقاطع ارشد و دکتری در دانشگاه های سوئیس میتوان به زبان انگلیسی نیز تحصیل نمود. امکان اخذ بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی در سوئیس نیز برای دانشجویان با رزومه قوی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد.
 به طور کلی اخذ پذیرش ازدانشگاه های سوئیس در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دشوار است؛ هم چنین اینکه بسیاری از کالج های پزشکی سوئیس مجوز ثبت نام از دانشجویان غیر سوئیسی را ندارند.  


تحصیل در سوئیس در رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی مستلزم قبولی در آزمون ورودی میباشد.(فرد اگر بار اول در آزمون ورودی قبول نشود، دولت او را ملزم به یادگیری زبان فرانسه میکند تا برای آزمون سال بعد آماده شود) هم چنین زبان تحصیل در رشته های پزشکی در سوئیس معمولاً آلمانی و یا فرانسوی میباشد و دانشجویان باید تسلط کافی به یکی از این دو زبان داشته باشند.  (مثلاً  در زبان آلمانی نمره B2 را داشته باشند) تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های سوئیس بین 5 الی 7 سال به طول میانجامد که بستگی به دانشگاه محل تحصیل و رشته انتخابی فرد دارد.

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در سوئیس
هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در سوئیس حدود 4 تا 8 هزار فرانک در هر سال میباشد.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سوئیس، کار در سوئیس، سرمایه گذاری در سوئیس و یا دیگر راه های مهاجرت به سوئیس میتوانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید