تحصیل رایگان در سوئیس


تحصیل در سوئیس به معنای تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا، زندگی در یکی از امن ترین و مرفه ترین کشورهای جهان است. دانشگاه های سوئیس هر ساله برخی از دانشجویان خود را از بین متقاضیان خارجی برمیگزینند. تحصیل در سوئیس به طور کلی هزینه کمی دارد و البته امکان اخذ بورس نیز برای دانشجویان خارجی در صورت داشتن روزمه تحصیلی خوب وجود دارد.


تحصیل در سوئیس رایگان نیست و تحصیل در دانشگاه ها و یا مدارس سوئیس مستلزم پرداخت شهریه میباشد؛ با این حال دانشجویان در مقاطع ارشدو دکتری( phd) در صورت داشتن رزومه تحصیلی قوی میتوانند از شرایط تحصیل رایگان برخوردار شوند.
میتوان گفت که، دانشجویان بیشتر در مقطع دکترا میتواند به اخذ بورس سوئیس امیدوار باشند و امکان بورس در مقاطع پایین تر خیلی کم میباشد.
هر ساله دولت سوئیس به ترویج تبادل و پژوهش همکاری های بین المللی به دانشجویان بیش از 180 کشور کمک هزینه تحصیلی اعطا میکند. بورس تحصیلی تحقیقاتی در اختیار پژوهشگران فارغ التحصیل در هر رشته قرار میگیرد. بورس تحصیلی پرداخت ماهانه، معافیت از شهریه تحصیلی، بیمه درمانی، کرایه بلیط هواپیما، کمک هزینه مسکن و...ر ا تخت پوشش قرار میدهد.  داشتن تألیفاتی مثل مقالاات بین المللی؛ معدل بالا و تحصیل در دانشگاه های برتر و جلب نظر یک استاد مشاور برای حمایت از تز دکتری دانشجو از شرایط دریافت بورس میباشد.

البته دانشجویان در حین تحصیل در سوئیس از حق کار پاره وقت دانشجویی 10 الی 30 ساعت در هفته برخوردار هستند؛
شهریه دانشگاه های دولتی سوئیس حدود 700 فرانک برای دانشجویان خارجی میباشد. (معادل 1 میلیون تومان) هزینه دانشگاه های خصوص سوئیس حدوداٌ 4 هزار فرانک در هر ترم میباشد. هزینه زندگی دانشجویی در سوئیس بسته به شهر محل اقامت متفاوت میباشد، برای مثال هزینه زندگی در شهری مثل زوریخ و ژنو گران تر از بقیه شهرهاست.  هزینه متوسط زندگی  یک دانشجو در سوئیس را میتوان در حدود 1000 فرانک در ماه دانست. هزینه زندگی در شهرهایی مثل زوریخ و ژنو به 2 هزار فرانک نیز در هر ماه میرسد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سوئیس، کار در سوئیس، سرمایه گذاری در سوئیس و یا دیگر راه های مهاجرت به سوئیس میتوانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.