شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس


سوئیس از امن ترین کشورهای جهان میباشد و سالانه دانشجویان بسیاری با اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس و برای تحصیل در دانشگاه های

سوئیس به کشور سوئیس مهاجرت میکنند، سوئیس یکی از قوی ترین نظام های آموزشی دنیا را دارد و برخی از دانشگاه های سوئیس جزو بهترین دانشگاه های دنیا می باشند. هم چنین امکان تحصیل در مدارس سوئیس نیز برای دانش آموزان خارجی وجود دارد. برای آشنایی با شرایط تحصیل در دانشگاه های سوئیس ادامه مطلب را مطالعه بفرمائید.


تحصیل در سوئیس در مقطع لیسانس معمولاً به زبان آلمانی و یا فرانسوی میباشد و متقاضیان برای تحصیل در این مقطع باید مدارک زبان آلمانی B1 و یا B2  داشته باشند. در مقاطع فوق لیسانس و دکتری در سوئیس میتوان به زبان انگلیسی نیز تحصیل نمود. داشتن مدرک آیلتس نیز برای تحصیل به زبان انگلیسی لازم است. هم چنین در مقطع دکتری در سوئیس افرد با داشتن روزمه تحصیلی خوب مثل سابقه تحصیل در دانشگاه های برتر، تألیف مقالات بین المللی و معدل بالا و... میتواند به اخذ بورس تحصیلی نیز امیدوار باشند. شهریه دانشگاه های سوئیس حدود 1500 تا 3500 فرانک در هر سال(بسته به دانشگاه) میباشد.  هزینه زندگی دانشجویی در سوئیس نیز حدود 900 یورو در ماه میباشد؛ دانشجویان در حین تحصیل از حق کار پاره وقت دانشجویی در حدود 20 ساعت در هفته برخوردار هستند. هم چنین برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس متقاضیان باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی هزینه یک سال زندگی در سوئیس را به سفارت سوئیس تحویل دهند.


از دانشگاه های معتبر سوئیس میتوان به این دانشگاه ها که از معتبرترین و بهترین دانشگاه های جهان نیز هستند، اشاره کرد:
دانشگاه لوگانو
دانشگاه ژنو
دانشگاه لوزان(تحصیل در آن فقط به زبان فرانسوی امکان پذیر است)
دانشگاه زوریخ
دانشگاه فناوری لوزان
دانشگاه فرایبورگ (که تحصیل در آن به زبان های فرانسه و یا آلمانی میباشد)


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سوئیس، کار در سوئیس، سرمایه گذاری در سوئیس و یا دیگر راه های مهاجرت به سوئیس میتوانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.