بورس تحصیلی سوئیس


تحصیل در سوئیس میتواند امکان تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا، زندگی در یکی از امن ترین و مرفه ترین کشورهای جهان و محیط آموزشی و

تحصیلی بسیار مناسبی را برای دانشجو فراهم کند. دانشگاه های سوئیس هر ساله برخی از دانشجویان خود را از بین متقاضیان خارجی برمیگزینند. تحصیل در سوئیس به طور کلی هزینه کمی دارد و البته امکان اخذ بورس نیز برای دانشجویان خارجی در صورت داشتن روزمه تحصیلی خوب وجود دارد.


میتوان گفت که، دانشجویان در مقاطع ارشد و دکترا میتواند به اخذ بورس سوئیس امیدوار باشند و امکان بورس در مقاطع پایین تر خیلی کم میباشد.
هر ساله دولت سوئیس به ترویج تبادل و پژوهش همکاری های بین المللی به دانشجویان بیش از 180 کشور کمک هزینه تحصیلی اعطا میکند. بورس تحصیلی تحقیقاتی در اختیار پژوهشگران فارغ التحصیل در هر رشته قرار میگیرد. بورس تحصیلی پرداخت ماهانه، معافیت از شهریه تحصیلی، بیمه درمانی، کرایه بلیط هواپیما، کمک هزینه مسکن و...ر ا تخت پوشش قرار میدهد.


بورس تحصیل سوئیس توسط دولت سوئیس برای جذب دانشجویان ممتاز جهان برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس در مقاطع دکترا و فوق دکترا و دکتری پژوهشی بورس های متنوعی ارائه میکند.


این بورس شامل این موارد است:
حقوق ماهیانه 1920 فرانک برای مقطع دکترا و دکترای پژوهشی و 3500 فرانک برای مقاطع فوق دکتری
معافیت از پراخت شهریه تحصیلی
بیمه درمانی برای دانشجویان غیر اروپایی
کمک هزینه استقرار 300 فرانک سوئیس( در ابتدای دوره قابل پرداخت است)
بلیط هواپیما ( درانتهای دوره قابل پرداخت است)
امکان استفاده از تخفیف 50 درصد برای وسائل حمل و نقل عمومی
خدمات توریستی و اردوهای تفریحی و...


شرایط لازم در دریافت این بورس عمدتاً این سه فاکتور میباشند:
سوابق تحصیلی درخشان و توانایی لازم برای انجام تحقیقات
ارائه موضوع پروپوزال
امکان همکاری با متقاضی با توجه به موضوع تحقیق متقاضی


دیگر شرایط:
مدارک تحصیلی دانشگاه های برتر در مقاطع قبلی
سن کم تر از 35 سال
موافقت استاد راهنمای دانشجو در دانشگاه های سوئیس مبنی بر قبول پروژه متقاضی


انواع بورس تحصیلی دانشگاه های سوئیس
بورس زوریخ که به دانشجویان ممتاز از دانشگاه ETH و یا دانشگاه های دیگر که میخواهند در دوره ارشد در این دانشگاه تحصیل کنند، دو نوع کمک هزینه تحصیلی ارائه میدهد: بورس و فرصت مطالعاتی(ESOP) که شامل هزینه زندگی دانشجویان نیز میشود  و دانشجویان حتی حقوق نیز دریافت میکنند.


بورس دانشگاه لوزان
این بورس یه دانشجویان بین المللی که میخواهند دوره ارشد خود را در ان دانشگاه با کمک مالی UNIL بگذراند، این کمک هزینه را ارائه میدهد.


فرصت مطالعاتی دانشگاه اکول پلی تکنیک فدرال لوزان سوئیس
این دانشگاه تعداد محدودی کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان مقطع ارشد که دارای سوابق تحصیلی درخشانی هستند، ارائه میدهد.  دانشجویان خارجی در صورت استفاد از این بورس، یک بسته مالی در هر سال تحصیلی و یک اتاق  یا یک محل برای اقامت دانشجو دریافت میکنند.


فرصت مطالعاتی دانشگاه ژنو برای دوره دکتری
دانشکده علوم دانشگاه ژنو با همکاری حامیان مالی خود یک برنامه کمک هزینه تحصیلی برای حمایت از دانشجویان برجسته با انگیزه عالی برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در رشته های مختلف ایجاد کرده است.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سوئیس، کار در سوئیس، سرمایه گذاری در سوئیس و یا دیگر راه های مهاجرت به سوئیس میتوانید با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید.