هزینه تحصیل در سوئیس


تحصیل در سوئیس میتواند یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در خارج از کشور باشد؛ سوئیس نظام آموزشی قوی و دانشگاه های  بزرگ و بسیار معتبری دارد. تحصیل در سوئیس میتواند امکان کار و اقامت در هرکدام از کشورهای اروپایی را هموار کند. سوئیس از ثروتمندترین و مرفه ترین کشورهای جهان است؛ به طوری که سوئیس رتبه دوم رفاه اجتماعی را در جهان دارد.هم چنین امنیت نیز در این کشور بسار بالااست و زیبایی و ها و جاذبه های گردشگری آن زبانزد میباشد.


تحصیل در سوئیس به زبان های انگلیسی، فرانسه و یا آلمانی است که البته تحصیل در مقطع لیسانس در سوئیس معمولاً به انگلیسی امکان پذیر نیست و دانشجو برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس در مقطع لیبسانس باید مدرک زبان آلمانی و یا فرانسوی داشته باشد. تحصیل در سوئیس رایگان نیست و پرداخت شهریه از الزامات تحصیل در سوئیس است؛ در مقاطع ارشد و دکتری در سوئیس میتوان به زبان انگلیسی نیز تحصیل نمود.  البته دانشجویان در حین تحصیل در سوئیس از حق کار پاره وقت دانشجویی 10 الی 30 ساعت در هفته برخوردار هستند؛ دانشجویان با اخذ پذیرش در دروه دکترا در صورت داشتن رزومه تحصلی قوی میتوانند به دریافت بورس تحصیلی با حقوق 2 هزار فرانک در ماه امیدوار باشند؛ داشتن تألیفاتی مثل مقالاات بین المللی؛ معدل بالا و تحصیل در دانشگاه های برتر و جلب نظر یک استاد مشاور برای حمایت از تز دکتری دانشجو از شرایط دریافت بورس میباشد.


شهریه دانشگاه های دولتی سوئیس حدود 700 فرانک برای دانشجویان خارجی میباشد. (معادل 1 میلیون تومان) هزینه دانشگاه های خصوص سوئیس حدوداٌ 4 هزار فرانک در هر ترم میباشد. هزینه زندگی دانشجویی در سوئیس بسته به شهر محل اقامت متفاوت میباشد، برای مثال هزینه زندگی در شهری مثل زوریخ و ژنو گران تر از بقیه شهرهاست.  هزینه متوسط زندگی  یک دانشجو در سوئیس را میتوان در حدود 1000 فرانک در ماه دانست. هزینه زندگی در شهرهایی مثل زوریخ و ژنو به 2 هزار فرانک نیز در هر ماه میرسد.


برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سوئیس، کار در سوئیس، سرمایه گذاری در سوئیس و دیگر راه های مهاجرت به سوئیس با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرد و از مشاوره رایگان بهره مند شوید