مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری ایتالیا


بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کشورهای اروپایی بسیار علاقه مند هستند که برای کار در یک کشور اروپایی اقدام نمایند و در واقع ویزای کاری از یکی از کشورهای اروپایی دریافت نمایند. در این نوشتار قصد داریم که چگونگی دریافت ویزای کاری ایتالیا را توضیح دهیم و مدارکی که برای دریافت ویزای کاری ایتالیا از سفارت ایتالیا نیاز است را توضیح دهیم. برای ورود به کشور ایتالیا نیازمند به دریافت ویزا از سفارت کشور ایتالیا میباشیم. سفارت ایتالیا ویزاهای مختلفی مانند ویزای توریستی ایتالیا، ویزای دیدار خانواده ایتالیا ، ویزای تجاری ایتالیا ، ویزای تحصیلی ایتالیا و ویزای کاری ایتالیا که از مهمترین انواع ویزا میباشند صادر میکند. در نوشتارهایی جداگانه مدارک مورد نیاز برای دریافت هر نوع از این ویزاها از سفارت ایتالیا توضیح داده شده است. همان طور که بیان شد، در این نوشتار قصد داریم مدارکی که برای دریافت ویزای کاری ایتالیا از سفارت ایتالیا نیاز است را شرح دهیم.
ویزای کاری ایتالیا برای متقاضیان کار در ایتالیا، در زمانی صادر میشود که کارفرمایی از داخل ایتالیا یک دعوتنامه کاری برای متقاضی صادر نماید که البته صادر کردن دعوتنامه کاری نیازمند دریافت مجوزهایی از اداره مهاجرت ایتالیا میباشد. درهر صورت اگر چنانچه متقاضی که خواستار دریافت ویزای کاری ایتالیا باشد توانسته باشد یک دعوتنامه کاری از یک کارفرمای ایتالیای دریافت نماید میتواند با ارائه مدارکی دال بر معتبر بودن دعوت نامه کاری به سفارت ایتالیا مراجعه نموده و درخواست ویزای کاری نماید. لازم به ذکر میباشد که، وکلای موسسه بین المللی راد برای دریافت دعوتنامه کاری برای متقاضیان کار در ایتالیا، خدماتی را ارائه مینمایند.
طبیعتا برای دریافت ویزای کاری ایتالیا علاوه بر دعوتنامه باید مدارک دیگری نیز به سفارت ارائه شود که این مدارک به شرح زیر میباشد.
1-    مدارک هویتی شامل پاسپورت و شناسنامه و .. که البته باید مدارک ترجمه شود
2-    مدرک مالی که نشان دهنده گردش حساب شخص در ایران میباشد
3-    تکمیل فرم تقاضای ویزا که به صورت تایپ شده باید به سفارت تحویل داده شود
4-    دعوتنامه کاری که مهمور به مهر شرکت صادر کننده و همینطور مهمور به مهر اداره مهاجرت و اداره کار ایتالیا باید باشد.
5-    یک قطعه عکس 5/3 در 5/4 و رنگی
6-    بیمه نامه مسافرتی شینگن که تا سقف 30000 یورو را پوشش دهد و از یکی از شرکتهای بیمه مورد قبول سفارت ایتالیا صادر گردد.
ممکن است بنا به شغل شخص متقاضی و شرایط خاص شخص متقاضی، سفارت ایتالیا از متقاضی درخواست مدارک دیگری نیز بنماید. و این مدارک ثابت نمیباشد و بسته به شرایط هر شخصی متفاوت است.
معمولا ویزاهای کاری صادر شده به صورت یک ساله میباشد، و در صورت ادامه همکاری کارفرما با متقاضیان ویزا برای سالهای بعد نیز تمدید میشود و پس از سپری شدن مدتی شخص میتواند برای دریافت اقامت دائم خود اقدام نماید.
لازم به ذکر است که هزینه ای نیز بابت رسیدگی به پرونده ویزا از جانب سفارت ایتالیا دریافت میگردد که صرف نظر از نتیجه حاصله قابل عودت به شخص نمیباشد.
برای مشاوره بیشتر در مورد ویزاهای ایتالیا و روشهای مهاجرت به ایتالیا و اخذ اقامت و تابعیت ایتالیا میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.