15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

تحصيل دکترا در ايتاليا


سالانه افراد بسياري از سراسر دنيا براي تحصيل در دانشگاه هاي ايتاليا به خصوص در مقطع دکترا به کشور ايتاليا مهاجرت ميکنند. ايتاليا برخي از قديمي ترين دانشگاه هاي جهان را در خود جاي داده است و هم چنين بسياري از دانشگاه هاي ايتاليا معتبر بوده  و در رنکينگ هاي جهاني رتبه هاي بسيار خوبي دارند. هزينه تحصيل در ايتاليا بسيار پايين مي باشد اما کيفيت تحصيل در ايتاليا قابل مقايسه با برخي کشورها که هزينه تحصيل در آن ها پايين است، همانند ترکيه و .. نميباشد. اخذ بورسيه و کمک هزينه تحصيلي نيز براي دانشجويان جهان سومي در ايتاليا امکان پذير است.


براي گرفتن پذيرش در مقطع دکترا براي دانشجويان خارجي شرايط زير لازم است:
داشتن مدرک کارشناسي و کارشناسي ارشد از دانشگاه هاي مورد تأييد وزارت علوم و تحقيقات و فناوري البته همراه با در دست داشتن مدرک 12 ساله ديپلم و پيش دانشگاهي. دانشنامه و ريزنمرات دانشجو از سوي سفارت ايتاليا در تهران مورد بررسي قرار مي گيرد و با نظام تحصيلي ايتاليا معادل سازي ميشود. ارائه مدرک مبني بر تسلط به زبان انگليسي (آيلتس) با نمره 7 نيز از ديگر شرايط اخذ پذيرش در دوره دکترا در ايتاليا است. داشتن روزمه و معرفي نامه از اساتيد از ديگر مدارک لازم براي اخذ پذيرش دکتر است. ارائه پروپوزال و طرح تحقيقاتي دوره دکترا دانشجو از شرايطي است که نقش مهمي در اخذ پذيرش دکترا از طرف دانشگاه دارد. هم چنين فرايند پذيرش نيز شامل ارسال مدارک  هم چنين انجام مصاحبه علمي(معمولاً از طريق اسکايپ) مي باشد.


مدت زمان تحصيل در دوره دکتری 4 سال است و فعاليت اصلي دانشجو در اين دوره انجام تحقيقات همراه با حضور در سمينارهاي مرتبط با رشته تحصيلي است. ارائه يک پايان نامه(حدود 100 هزار کلمه) براي اخذ مدرک دکترا در پايان تحصيل الزامي است.


هزينه تحصيل دکترا در ايتاليا
هزينه تحصيل دکترا در دانشگاه هاي ايتاليا حدود 17 هزار يورو در سال است که با دريافت بورس ها و کمک هزينه هاي تحصيلي اين هزينه بسيار کاهش مي يابد. دانشجويان در صورت ارايه مدارک مناسب وکسب امتيازات علمي لازم(نظير شرايط زير)، امکان دريافت بورسيه هاي علمي تا سقف 14000يورو در سال و يا بورس 20000يورو در سال را به دست مي آورند.
براي دريافت بورسيه در دروه دکترا و در نتيجه امکان تحصيل رايگان در ايتاليا دانشجو بايد تعدادي از شرايط زير را داشته باشد:
مدرک کارشناسي و کارشناسي ارشد از دانشگاه هاي بزرگ
داشتن مقالات بين المللي(ISI) و يا تأليفاتي مثل کتاب
شرکت در کنفرانس ها و همايش هاي بين المللي
داشتن سابقه کار در رشته تحصيلي خود و...


البته در صورتي که دانشجو موفق به دريافت پذيرش از يکي از  دانشگاه هاي ايتاليا شود با ارايه مدارک مالي مربوط به سرپرست خود مي تواند، از بورسيه استاني ايتاليا (بورسيه کشورهاي جهان سوم) تا سقف 5200 يورو در سال استفاده کند.اين نوع بورس به بورسيه استاني و يا جهان سومي معروف است.


براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر در خصوص تحصيل در ايتاليا، کار در ايتاليا، سرمايه گذاري در ايتاليا و ديگر راه هاي مهاجرت به ايتاليا با مشاورين مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد.