15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا


کشور ایتالیا جزو کشورهایی میباشد که برای ورود ایرانیان به این کشور نیاز به ویزا میباشد و افرادی که به هر دلیلی قصد سفر به این کشور را دارند باید ویزای کشور ایتالیا را دریافت نمایند. البته بسته به هدف سفر متقاضیان ویزاهای مختلفی از سفارت ایتالیا صادر میشود که میتوان به ویزای تحصیلی ایتالیا، ویزای کاری ایتالیا، ویزای توریستی ایتالیا و ... اشاره نمود.
در این نوشتار قصد داریم مدارکی که برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا نیاز میباشد را توضیح دهیم.
در حالت کلی باید بگوییم که مدارکی که به سفارت ایتالیا جهت دریافت ویزای توریستی ارائه میشود شامل سه سری مدارک میباشد
الف) مدارک هویتی
ب) مدارک مالی
ج) مدارکی که با توجه به شرایط متقاضی متفاوت میباشد.
لازم به ذکر است که مدارک دسته اول و دوم برای تمامی ویزاها تقریبا یکسان میباشد.
مدارک هویتی شامل :  
 شناسنامه، پاسپورت جدید و پاسپورت های قدیمی متقاضی، شناسنامه و پاسپورت همراهان، عقد نامه(در صورت وجود)، عکس میباشد. 
مدارک مالی شامل :
پرینت حساب بانکی، سند مالکیت، اسناد مربوط به ثبت شرکت، اسناد مربوط به اوراق بانکی میباشد. پرینت حساب بانکی باید به مقداری باشد که نشان دهنده استطاعت مالی متقاضی جهت تامین هزینه اقامت وی در زمان سفر وی به ایتالیا باشد.  
دسته سوم مدارک همان طور که گفته شد، با توجه به شرایط متقاضی ویزا متفاوت میباشد. برای صدور ویزای توریستی، شخص متقاضی باید مدارکی را ارائه نماید که نشان دهنده دلایل کافی شخص برای رجعت به کشورش باشد. از این دسته از مدارک میتوان به سندهای ملکی که در مالکیت شخص میباشد اشاره کرد. همچنین ارائه مدارک شغلی شخص بسیار مناسب میباشد و یا ارائه مدارکی در مورد ثبت شرکت و یا جواز کسب و ... موارد نیز لازم میباشد.
این دسته از مدارک نسبت به شرایط هر متقاضی کاملا متفاوت میباشد و نمیتوان الگوی واحدی را در نظر گرفت.
برای صدور ویزای توریستی ایتالیا باید فرم درخواست ویزاهای ایتالیا نیز توسط متقاضی تکمیل شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه بر روی لینک زیر مطالعه بفرمایید..
فرم درخواست ویزا از سفارت ایتالیا
ذکر این نکته نیز الزامی است که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شود و مدارکی که به زبان فارسی باشد به هیچ وجه قابل قبول سفارت نمیباشد.
برای اطلاع از چگونگی گرفتن وقت سفارت و هم چنین انواع ویزاهای کشور ایتالیا میتوانیدمقاله هایی که در همین زمینه در منوی مقالات مهاجرت همین سایت وجود دارد ، مراجعه نموده و مطالعه بفرمایید.
برای اطلاعات بیشتر در این مورد و همچنین برای مشاوره در مورد روشهای مهاجرت به ایتالیاو اخذ اقامت ایتالیا میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره و راهنمایی آنان برخوردار باشید.