15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

هزينه تحصيل و زندگي در ايتاليا


تحصيل در دانشگاه هاي ايتاليا سالانه متقاضيان بسياري را از نقاط مختلف دنيا به کشور ايتاليا راهي مي کند. هزينه تحصيل در دانشگاه هاي ايتاليا بسيار پايين مي باشد و کيفيت و اعتبار بالاي دانشگاه هاي ايتاليا از ديگر دلايلي است که باعث شده کشور ايتاليا سومين کشور در جهان باشد که ادامه تحصيل دانشجويان خارجي در ايتاليا با سهولت امکان پذير باشد. تحصيل در ايتاليا، شرايط تحصيل در دانشگاه هاي بزرگ و معتبر جهان و هم چنين امکان دريافت بورس و کمک هزينه تحصيلي را براي متقاضيان فراهم ميکند. امکان دريافت بورس ها و کمک هزينه هاي تحصيلي بسياري از طرف دانشگاه و يا دولت ايتاليا به دانشجويان خارجي به خصوص دانشجويان جهان سومي نيز وجود دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا
هزينه تحصيل بر حسب نوع دانشگاه و رشته و مقطع تحصيلي فرد در دانشگاه متفاوت مي باشد.  دانشگاه هاي ايتاليا با در نظر گرفتن سياست هاي دولت ايتاليا در زمينه تحصيلات و آموزش مثل يکسان بوددن شهريه براي دانشجويان بومي و خارجي، تعيين شهريه بر اساس درآمد خانواده و.... هزينه تحصيل در ايتاليا نسبت به کشورهاي ديگر پايين تر مي باشد.
هزينه تحصيل در ايتاليا در هر سال تحصيلي بين 600 تا 4 هزار يوور در سال متغيير است. البته هزينه تحصيل در ايتاليا معمولاً با دريافت بورس ها و کمک هزينه هاي مختلف مي تواند تا حد بسياري زيادي به خصوص براي دانشجويان کشورهاي جهان سومي کاهش يابد.


هزينه زندگي دانشجويي در ايتاليا:
هزينه زندگي دانشجويي در ايتاليا بسته به شهر محل تحصيل و نوع زندگي دانشجو متفاوت مي باشد . اما هزينه يک زندگي دانشجويي در ايتاليا را مي تواند حدود 800 يورو در ماه دانست. هزينه هاي يکي زندگي دانشجويي شامل موارد زير است:
هزينه مسکن:دانشجو در ايتاليا مي تواتد ار خوابگاه ها دانشجويي استفاده کند. هزينه اين خوابگاه هاي را مي توان در حدود 150 تا250 يورو در ماه دانست. البته امکان استفاده از سوئيت هاي دانشجويي و يا آپارتمان هاي کوچک وجود دارد. هزينه سوئيت هاي دانشجويي در ايتاليا حدود 250 تا 500 يورو در هر ماه است. هزينه خورد و خوراک دانشجو حدود 150 تا 300 يورو در ماه دانست.


براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر در خصوص تحصيل در ايتاليا، کار در ايتاليا، سرمايه گذاري در ايتاليا و ديگر راه هاي مهاجرت به ايتاليا با مشاورين مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد