15و44124814-021 44124850-021 09210901201 boss.radmohajer@gmail.com کانال تلگرام اینستاگرام
ورود ثبت

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری
لیست کشورها
مهاجرت سرمایه گذاری
دپارتمان زبان

اقتصاد، صنعت و درآمد ايتاليا


ايتاليا يکي از کشورهاي اتحاديه ازوپا و جزو 8 کشور صنعتي جهان مي باشد. مهاجرت به ايتاليا معمولاً براي ادامه تحصيل در دانشگاه هاي ايتاليا به دليل هزينه پايين تحصيل در ايتاليا و يا سرمايه گذاري و راه اندازي کسب و کار در ايتاليا صورت ميگيرد. ايتاليا مهد تمدن و فرهنگ جهان بوده ؛ ايتاليا سرزمين بناهاي تاريخي و آثار هنري غني و سرزمين شگفتي هاي بي پايان است و بدين ترتيب سالانه افراد بسياري براي توريسم و گردگشري و بازديد از اماکن و طبيعيت زيباي ايتاليا به کشور ايتاليا مهاجرت مي کنند.


ايتاليا اگرچه به خصوص در سال هاي اخير با بحران هايي هم چون بيکاري، تورم، رکود و بحران پناهجويان افريقايي روبه رو بوده است، اما با اين حال جزو کشورهاي صنعتي جهان و عضو گروه G8  مي باشد. اقتصاد و درآمد ايتاليا تا قبل از جنگ جهاني دوم بر پايه کشاورزي بوده، اگرچه ايتاليا، به طور کلي سرزمين نامساعدي براي کشاورزي دارد و عموماً در مواد غذايي يک وارد کننده محسوب مي شود. ايتاليا ازنظر منايع طبيعي نيز فقير محسوب مي شود و منبع مهمي در زمينه هاي نفت وآهن و زغال سنگ و... ندارد. البته در سال هاي اخير مقدار گاز طبيعي اين کشور به خصوص از درياي آدرياتيک افزايش يافته است. در حال حاضر بخش اعظم منابع  و مواد خام براي توليدات صنعتي اين کشور هم چون نفت از خارج از کشور وارد مي شود. بيش از 80 درصد منابع انرژي ايتاليا وارداتي است. اقتصاد ايتاليا بيشتر بر پايه شرکت هاي کوچک و متوسط با مالکيت هاي خصوصي و خانوادگي استوار است. مهم ترين صنايع ايتاليا، توليد ماشين آلات، موتور و وسائل نقليه، محصولات شيميايي، کالاها و محصولات الکترونيکي، پوشاک و نساجي و دارو سازي است. اقتصاد ايتاليا در بين کشورهاي جهان رتبه ششم را داراست و بدين ترتيب ايتاليا يکي از پردرآمدترين کشورهاي جهان است.

البته توريسم و گردشگري يکي از منابع اصلي درآمد ايتاليا است و طبق آخرين آمار در سال 2014 درآمد ايتاليا از محل گردشگري حدود 34 ميليارد يورو در سال است.


براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر در خصوص تحصيل در ايتاليا، کار در ايتاليا، سرمايه گذاري در ايتاليا و ديگر راه هاي مهاجرت به ايتاليا با مشاورين مؤسسه بين المللي راد تماس بگيريد