ادامه تحصیل در اسپانیا/شرایط ادامه تحصیل در اسپانیا/ویزای دانشجویی اسپانیا

ما در این مطلب به هزینه های تحصیل در اسپانیا ، شرایط تحصیل در اسپانیا ، مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اسپانیا و امثالهم اشاره می نماییم.
کشور اسپانیا دارای امکانات دانشگاهی بسیار عالی و با رتبه های علمی بالا می باشد. کشور اسپانیا یکی از اعضای شینگن است و دانشجویان می توانند به راحتی و بدون ویزا به کشورهای اروپایی سفر کنند. اسپانیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که دارای دانشگاهها و مراکز مهم آموزشی در سطح اروپا و دنیاست.
اسپانیا در سالهای اخیر در بسیاری از رشته های زیر گروه علوم پزشکی و همچنین در رشته های اقتصاد و مدیریت زبانزد بوده است.دانشگاههای این کشور همچنین شرایط مناسبی برای ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا به زبان انگلیسی را برای دانشجویان خارجی فراهم نموده است ، و این فرصتی ویژه به متقاضیان ادامه تحصیل در اروپا ارائه میدهد.
همچنین وزارت علوم ایران نیز در جدیدترین لیست دانشگاه های مورد تائید خود بیش از ۳۰دانشگاه دولتی و خصوصی این کشور را مورد تائید قرارداده است .
متقاضیانی که مدرک لیسانس یا ارشد خود را از دانشگاه هایی که مورد تائید وزارت علوم یا دانشگاه آزاد میباشند، اخذ نموده اند میتوانند جهت مقطع بالاتر از دانشگاه های معتبر اسپانیا اقدام نمایند .
مقطع لیسانس در کشور اسپانیا ۴ ساله است افرادی که متقاضی ورود به این مقطع هستند می بایستی مدرک دیپلم را داشته باشند تا بتوانند در این دوره شرکت کنند . هم چنین این نکته حائز اهمیت است که دوره ۴ ساله لیسانس به زبان اسپانیای تدریس می شود. دانشجویان مقطع کارشناسی کشور اسپانیا مجوز کار در محدوده ای ۱۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .
دانشجویان با سپری کردن مقطع فوق لیسانس در کشور اسپانیا شانس خود را جهت اخد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش می دهند.دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور اسپانیا دو ساله است .دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور اسپانیا مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.
تحصیل در مقطع دکترا : این دوره ی تحصیلی شامل ۵ سال می باشد که از دوره ای ۲ ساله که برای سپری کردن دروس تخصصی و یک دوره ۳ ساله که پایان نامه پژوهشی در مورد یک موضع خاص و دفاع از آن می باشد تشکیل شده است .
کشور اسپانیا همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل ، به دانش جویان در حال تحصیل در مقطع دکترا ، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان،شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره ی دکترا در این کشور در این کشور فراهم آورده است. دانشجویان مقطع دکترا کشور اسپانیا مجوز کار در محدوده ای ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .
همچنین هزینه زندگی دانشجویی در کشور اسپانیا از ۴۵۰ یورو به بالا شروع می شود.برای اطلاعات بیشتر به مقاله هزینه زندگی در اسپانیا مراجعه نمایید.
همان طور که در مطالب قبلی ذکر کردیم متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان اسپانیا تحصیل کنند . افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک آیلس ش۶-۶٫۵ را به دانشگاه ارائه دهند . علاقه مندانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا را دارند اما مدرک ندارند نگران نباشند زیرا دپارتمان زبان موسسه راد با داشتن دوره های فشرده زبان انگلیسی در مدت زمان محدود شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.
برای اطلاعات بیشتر درباره تحصیل رایگان در اروپا و اخذ ویزای تحصیلی در اروپا با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.