مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای دیدار از خانواده دربلژیک

 

کشور بلژیک از کشورهای اروپایی میباشد که در تهران نیز سفارت دارد که در مقاله ای جداگانه در مورد چگونگی گرفتن وقت سفارت

بلژیک و هزینه ویزای سفارت بلژیک توضیح داده شده است.

نکته ای که باید به آن توجه شود این است که برای اخذ هر نوع ویزایی از سفارت بلژیک از جمله ویزای توریستی بلژیک، ویزای تحصیلی بلژیک، ویزای کاری بلژیک و ... باید مدارک خاصی به سفارت ارائه گردد تا سفارت برای شخص متقاضی ویزا صادر نماید.

به طور کلی باید گفت برای دریافت ویزا از هر سفارتی از جمله سفارت بلژیک باید مدارک زیر را به سفارت ارائه نمود

1-   فرم درخواست ویزا که باید توسط متقاضی تکمیل گردد. یکی از مدارک لازم برای دریافت ویزای از سفارت بلژیک تکمیل نمودن فرم درخواست روادید (ویزا) میباشد که باید بطور خوانا، کامل و صحیح تکمیل و در حضور کارمند امور رواديد در سفارت امضاء شود. اگر ساير اعضای خانواده که نام آنها به عنوان همراه در گذرنامه متقاضی اصلي ذكر شده و قصد سفر داشته باشند، هرکدام بايستي بطور جداگانه فرم درخواست روادید را تکمیل كنند.

2- گذرنامه شخص باید از تاريخ اتمام سفر حداقل تا 6 ماه اعتبار داشته باشد و همچنین حداقل باید 2 صفحه خالی  داشته  باشد و بخش مربوط به امضاء، در صفحه اول گذرنامه، توسط دارنده گذرنامه امضاء شده باشد. فتوکپی از کلیه صفحات پر شده  گذرنامه از قبیل کلیه مهرها و روادیدهای قبلی) نیز در موقع درخواست روادید باید ارایه شود. اصل گذرنامه  پس ازکنترل توسط سفارت مهرشده و به متقاضی بازگردانده می شود.

3- گذرنامه های قبلی شخص که تاریخ اعتبار آنها تمام شده است.

4- اصل و ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی به همراه کپی از تمام صفحات

5-عکس 4 × 6 تمام رخ، بدون رتوش و با زمينه سفيد که بيشتر از 6 ماه از تاريخ گرفتن آن نگذشته باشد.

مدارکی که در بالا عنوان شد مدارکی است که به طور عمومی سفارت برای صدور هر گونه ویزایی درخواست مینماید. طبیعتا برای صدور هر نوع ویزایی نیاز به مدارک خاصی میباشد به عنوان مثال برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک و یا ویزای کاری بلژیک نیاز به مدارک دیگری میباشد که در مقالاتی جداگانه تمامی این مدارک ذکر گردیده است که میتوانید با کلیک کردن بر روی لینکهای زیر اطلاعات بیشتری به دست آورید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری بلژیک

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک

در مطلبی که در ذیل آمده است در مورد مدارک لازم جهت اخذ ویزاهای دیدار از خانواده در بلژیک (ویزای ویزیت بلژیک) نکاتی ذکر شده است.

مدارک مورد نیاز جهت دیدار از اقوام و خانواده در بلژیک (ویزای ویزیت بلژیک):

1- دعوتنامه از بلژیک با ذكر اطلاعات دعوت كننده و دعوت شونده از قبيل (نام/ تلفن/نشاني و آدرس پست الكترونيكي) مدت سفر و تعهدات مالي دعوت شونده الزامي است.

2- فتوكپي اقامت و يا پاسپورت شخص دعوت كننده براي رواديد ديدار از اقوام و دوستان

3- تاييديه حساب بانكي به زبان انگليسي با گزارش ريز كاركرد حساب بانكي مربوط به شش ماه گذشته ولي با مشخصات انگلیسي شخص دارنده حساب

4- اجازه نامه  والدين در صورتيكه متقاضي كمتر از 18 سال سن داشته باشد يا امضاي والدين (هم پدر وهم مادر) در فرم

در این مورد از ویزا نیز باید مدارک دیگری در پرونده شخص نیز موجود باشد که بسته به شرایط هر شخصی متفاوت میباشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد راه های مهاجرت به بلژیک و اخذ ویزای بلژیک با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.