آب و هوای انگلستان و طبیعت انگلستان


همواره افرادی که قصد اخذ اقامت دائم کشور انگلستان و کسب تابعیت کشور انگلستان را از طریق اخذ اقامت تحصیلی انگلستان ، اخذ اقامت کاری 

انگلستان، اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان و دیگر راه های مهاجرت به کشور انگلستان را دارند نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با مسائل مختلف کشور انگلستان بوده اند. که ما در این مطلب به توضیحاتی در باره آب و هوای انگلستان وطبیعت آن می پردازیم.
یشتر مردم گمان می کنند که انگلستان کشوری سردسیر است. برخلاف این تفکر آب و هوا در این کشور بسیار مناسب بوده و معمولا آب و هوا در انگلستان مه آلود است. شما می توانید نور آفتاب را در طول روز مشاهده کنید. بارش باران، دمای هوا و روشنی روز همه بستگی به منطقه ای دارد که شما قصد دارید در آنجا زندگی کنید.
در انگلستان زمستان و پاییز مرطوب ترین ماه های سال است. در تابستان به ویژه در جنوب انگلستان جایی که به لندن نیز بسیار نزدیک است درجه حرارت هوا بین 18 تا 23 درجه سانتیگراد است. اما ماه های خرداد تا شهریور گاهی گرما به 30 درجه نیز می رسد که گردشگران را با توجه به رطوبت هوا گاهی کلافه می کند. توجه داشته باشید که سرمای زیر صفر درجه معمولاً در انگلستان به ندرت اتفاق می افتد. برف نیز بسیار کم در مناطق مختلف دیده شده است.
به طور کلی انگلستان دارای آب و هوایی نسبتاً معتدل می‌باشد که در زمستان از صفر درجه پایین‌تر و در تابستان از ۳۲ درجه بالاتر نمی‌رود. سردترین ماه سال ژانویه و فوریه و گرم‌ترین ماه سال ماه ژوئیه است.
آب و هوای کشور انگلستان معمولا ملایم و معتدل است، گر چه بسیار متغیر است و معمولا در تمام مواقع سال بارانی است. آب و هوای غرب کشور مرطوب و ملایم تر از شرق کشور است، در حالیکه شمال غربی مرطوبترین ناحیه کشورمیباشد. اسکاتلند و شمال کشور غالبا زمستان های سختی دارند و در آنجا بارش برف زمستانی فراوان است. جنوب شرقی کشور بهترین و گرمترین آب و هوا را دارد، هر چند حتی در این قسمت نیز ممکن است زمستانها طولانی، سرد و پربارش باشند.
انگلستان و مخصوصاً شهر لندن یکی از دیدنی ترین مکان های جهان برای هر گردشگر است. پایتخت انگلستان با 15 میلیون بازدید کننده در سال 2008 دومین شهر پر بازدید جهان به حساب می آید. به علت واحد پولی این کشور(پوند) این کشور یکی از گران ترین مقاصد گردشگری در جهان است به طوری که قیمت یک قهوه چند برابر دیگر کشورهای اروپایی است. در سال 2008 تعداد بازدید کنندگان از این شهر به 30 میلیون و در سال 2009 به 28 میلیون نفر رسیده که این آمار نشان می دهد سفر به این کشور ارزش پول خرج کردن را دارد. انگلستان یکی از پرطرفدارترین کشورهای جهان از نظر صنعت توریست است. این کشور کوچک دارای مناظر بکر، دریاچه های زیبا و کوه هایی با نماهایی خارق العاده است که همین ذخایر طبیعی کمک سرشاری را به اقتصاد این کشور کرده است.
برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در انگلستان و در مورد دانشگاه های برتر انگلستان به مطالبی که در این موارد نوشته شده است مراجعه بفرمایید.